Surpriza e Shkëmbit, trajner në Kosovë

0

Bledi Shkëmbi është gati të nisë një aventur të re si trajner.

Ish-kapiteni i Skënderbeut pritet të marrë drejtimin e Lirisë së Prizrenit në kampionatin e futbollit të Kosovës.

Shkëmbi ka marrë një ofertë prej drejtuesve të Lirisë dhe pritet që shumë shpejt të zyrtarizojë bashkëpunimin për 1 vit me këtë klub.

Pasi ka rreth 1 vit që ka perfunduar karrierën si futbollist, Shkëmbi punoi për pak muaj si asistent i Xhemal Mustedanagiç dhe tani është gati te rikthehet ne futboll, por në një tjeter pozicion.

Serioziteti dhe projekti i mirëmenduar sportiv i drejtuesve të Lirisë ishin arsyet kryesore që e kanë bërë Shkëmbin te mendohet seriozisht për këtë ofertë dhe që pritet të zyrtarizohet nga java e ardhshme.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online