Browsing Tag

Sasuolo

Kolaj dopietë me Sasuolon, Binaku rikthehet titullar

Sulmuesi i kombëtares shpresa, Aristidi Kolaj, ka qenë autori i një dopiete në fitoren 10 – 1 të Sasuolos ndaj amatorëve të Çiliverge Mazanos. Sulmuesi 20-vjeçar ka qenë një ndër lojtarët më të dalluar të ekipit primavera të klubit emilian.…

Inter shet një tjetër talent, përfiton Sasuolo

Inter ka në pronësi një talent mjaft të spikatur. Andreu Gravilon është një mbrojtës tepër interesant. 21-vjeçari është bashkuar me zikaltrit në vitin 2014 dhe më pas është huazuar te Benevento e më pas te Peskara. Talenti e bindi Interin…

Borusia e largon, gjermani përfundon në Serie A

Borusia Dormtund është skuadra më aktive në Bundesligë gjatë kësaj. Biznesmenë të zotë drejtuesit drejtusit verdhezinj, që kanë bërë disa blerje shumë cilësore me shuma mjaft modeste, duke parë tregun e sotëm. Megjithatë, afrimet e bëra…

Zyrtare | Juve përforcon mbrojtjen, firmos zbulimi i Serie A

Mirah Demiral është zyrtarisht lojtar i Juventusit. Kampionët e Italisë kanë arritur marrëveshjen me klubin e Sasuolos për të blerë shërbimet e turkut me një transaksion prej 18 milionë eurosh, që do paguhen në harkun e katër viteve.…

Interi hap merkaton, përforcimi i parë vjen në mesfushë

Interi hap merkaton e verës me blerjen e mesfushorit të Sasuolos, Stefano Sensi. Sipas “Sky Sports”, zikaltrit kanë arritur akordin me lojtarin dhe klubin emilian. Zyrtarizimi i transferimit do të ndodhë fill pas vizitave mjekësore që…

Milani sakrifikon Kutronen, kërkon me çdo kusht mesfushorin!

Mesfusha është reparti kryesor ku do të fokusohet merkato e Milanit gjatë kësaj merkatos së kësaj vere. Drejtuesit e “djallit” ëndërrojnë transferimin e uruguaianit të Arsenalit, Lukas Torreira, por gjasat që mesfushori shtatshkurtër të…

Barcelona sheh nga e ardhmja, monitoron trajnerin e ri italian

Ernesto Valverde po bën shumë mirë me Barcelonën. Drejtuesit e klubit janë të kënaqur me punën e trajnerit dhe raporti i tyre është shumë i mirë, por ata po mendojnë dhe për të ardhmen. Siç raporton “Corriere dello Sport”, Barcelona…

VIDEO | Fitore me aromë Europe, Parma ëndërron

Fitorja e dytë rresht në kampionat për Parmën dhe vendi i gjashtë në renditje. Ekipi emilian mposhti Sasuolon me rezultatin 2-1, duke u ngjitur në kuotën e 20 pikëve dhe dukë bërë tifozët të ëndërrojnë. Goli i parë i ndeshjes erdhi shumë…

VIDEO | Torino shpartallon Sampdorian, Sasuolo sheh Europën

Torino shpartalloi Sampdorian në transfertë më rezultatin 1-4, duke regjistruar rezultatin e gjashtë pozitiv rresht në kampionat. Tre humbje dhe tre fitore për ekipin e Maxarrit, që ngjitet në vendin e shtatë në kuotën e 17 pikëve. Beloti…

Rilindja, Milan dhe e ardhmja: Boateng më i motivuar se kurrë

Kevin Princ Boateng është rikthyer në formë e mirë që kishte me Milanin. Ai dhe Sasuolo po bëjnë mirë dhe renditen në vendin e tretë në renditjen e Serisë A. Vetëm një humbje përballë Juventusit, ndërsa ganezi ka shënuar tre gola në gjashtë…

VIDEO| Dugllas Kosta e tepron, rrezikon pezullim disa javë

Edhe pse po kalonte një moment të mirë, Dugllas Kosta duket se ka prishur gjithçka vetë, me një veprim të bërë sot në ndeshjen me Sasuolon. Braziliani, i cili ishte iniciatori i golit të dytë, në sekondat e fundit t ndeshjes u ndëshkua me…