VIDEO | Napoli i përgjumur ndaj Sasuolos, Insinje shmang humbjen

0

Napoli mori me vështirësi 1 pikë në transfertën ndaj Sasuolos. Te skuadra e Ançelotit u dukën qartë shenjat e lodhjes, por sulmuesi shtatshkurtër Insinje shmangu humjen duke çuar rezultatin në 1 me 1 në minutat e fundit të takimit.

Për Sasuolon zhbllokoi rezultatin Berardi në minutën e 53-të. Rezultat qëndroi i tillë deri në minutën e 86-të, kur sulmuesi napolitan Insinje mposhti portierin Pegolo me një goditje me të djathtën.

Në këtë takim ishte i grumbulluar dhe mbrojtësi shqiptar Elseid Hysaj, që u mbajt në stol përgjatë 90 minutave, me Ançelotin që preferoi të aktivizonte francezin Malkyit.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.