VIDEO | Napoli kalon në çerekfinale, Hysajn e shpëton “VAR”-i

0

Napoli është ka siguruar një biletë për në finalen e Kupës së Italisë. Skuadra e drejtuar nga Karlo Ançeloti mundi me rezultatin 2 – 0 Sasuolon në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin  “San Paolo”.

Polaku Milik dhe spanjolli Ruiz shënuan për të zotët e shtëpisë. Në këtë përballje, pati minuta të plota për lojtarin e  kombëtares sonë Elseid Hysaj. Gjatë pjesës së parë, shkodrani kreu një gabim në spastrimin e një topi dhe Sasuolo më pas shënoi. Fatmirësisht ndërhyrja e “VAR” bëri që goli i skuadrës mike të anulohej.

Mbrojtësi 24-vjeçar u rikthye të luajë si titullar pas dy ndeshjesh. Lajmet e merkatos sigurisht që kanë ndikuar jo pak në gjendjen psikologjike të lojtarit, që është kthyer në një çështje pas kritikave të pafundme të agjentit të tij ndaj Ançelotit dhe klubit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online