Browsing Tag

Reginaldo

Rexhinaldo: Faleminderit Shqipëri, këtu më solli… Shkodra!

Rexhinaldo fitoi Kupën e Shqipërisë me Kukësin, ndërkohë që me 13 golat e shënuar bëri për vete edhe “Këpucën e Artë”. Sulmuesi gjatë kësaj vere pati disa oferta dhe zgjodhi ta vazhdonte karrierën në Kazakistan, ku i është bashkuar Shakter…

Rexhinaldo shënjestron Kupën, Gjici “dhuratë” tifozëve

Artur Rexhinaldo arriti të shpallej golashënuesi më i mirë i këtij sezoni në Superiore me 13 gola të shënuar, por nuk ia doli të shpallej kampion. Titulli u fitua nga Partizani, të cilët mozambikasi i uron, ndërsa nuk e fsheh zhgënjimin e…

Gola dhe tension, pasditja absurde e sulmuesve të Kukësit

Kukësi, edhe pse fitoi sot me Kastriotin dhe ka realizuar misionin e parë vendosur nga klubi, nuk gjen qetësi. Një ngjarje jo e këndshme ka ndodhur në pushim të ndeshjes dhe kjo për shkak të asaj që dy lojtarët e sulmit po prodhonin në…

Rexhinaldo dhe e ardhmja, Kukësi merr vendimin final

Finalja e Kupës së Shqipërisë është vetëm pak ditë larg dhe te Kukësi e kanë mendjen vetëm aty, sepse ndeshja kundër Kastriotit është thjesht një barrë që duhet hequr shpejt, pa dëme. Megjithatë, paralelisht me punën në fushë, trajneri…

Gjoka: Ramën nuk e lëshojmë! Rexhinaldo? Pyesni klubin!

Kukësi luan nesër ndeshjen e kthimit në Kupë me Skënderbeun dhe këtë herë skuadra verilindorë do të jetë më e plotë. Trajneri Ernest Gjoka doli sot para mediave dhe fillimisht deklaroi: “Do shkojmë të luajmë ndeshjen tonë në Korçë, pa…

Rexhinaldo thërret tifozin e flaktë: Duhet të të takoj

Kukësi mundi sot Laçin në transfertë me rezultatin 1 – 0. Në transfertën ndaj ekipit kurbinas, në tribunën e tifozëve miq ishte vetëm një tifoz kuksian, i cili në fund të takimit mori duartrokitjet e të gjithë ekipit verilindor.…

Përplasje në stërvitje, Rexhinaldo rrezikon Luftëtarin

Rexhinaldo është në dyshim për ndeshjen kundër Luftëtarit, për shkak të një përplasjeje sot në stërvitje. Sulmuesi mozambikas është përplasur kokë më kokë me mbrojtësin e ardhur në merkaton e janarit te Kukësi, Faton Xhemaili.…

Rexhinaldo nuk heq dorë: E tmerrshme, por do luftojmë!

Për herë të fundit kishte shënuar kundër Kastriotit në fund të muajit dhjetor. Në atë takim Rexhinaldo dhe Kukësi i gëzoheshin fitores, kurse sot sulmuesi nga Mozambiku doli i pezmatuar nga stadiumi "Niko Dovana". Skuadra e tij u mposht nga…

Mungesa e Rexhinaldos, Cungu: Ju tregoj çfarë ka ndodhur!

Rexhinaldo nuk ishte sot në ndeshjen e Kukësit dhe sipas asaj që tha trajneri Armando Cungu, kemi të bëjmë me një dëmtim të sulmuesit nga Mozambiku. Duke ditur karakterin e lojtarit, kur në protokoll nuk u pa emri i tij, aludimet kanë qenë…

Cungu: Nuk do luaj me dy sulmues, Rexhinaldon e respektoj

Kukësi ka kryer sot stërvitjen e parë në Shqipëri, pasi qëndroi për 2 javë në Antalia. Pas seancës stërvitore, trajneri i Kukësit, Armando Cungu ka folur për mediat, duke prekur tema të ndryshme. Çështja Rexhinaldo ka fokusin kryesor, por…

Ekskluzive | E ardhmja e Rexhinaldos në Qipro, nisin bisedimet

Skuadra e Kukësit ka shpenzuar më shumë se të gjitha skuadrat e tjera në Superiore dhe ekipi i Cungut është përforcuar me Rrocën dhe Shkurtajn. E pikërisht transferimi e këtij të fundit, ka vënë në dyshim të ardhmen e sulmuesit mozambikas,…

Mozambiku i përulet Rexhinaldos, AS “e transferon” në Itali

Rexhinaldo, sulmuesi i Kukësit, i dha fitoren një ditë më parë Mozambikut kundër Zambias dhe kombëtarja e tij është ende në garë për kualifikimin në Kupën e Kombeve të Afrikës. “Jemi të gjithë për t’u përgëzuar. Faleminderit popullit të…

Kukësi refuzon të luajë të hënën, zbulohet arsyeja

Kukësi-Teuta është programuar të luhet ditën e hënë në Kamzë prej orës 14:00, por ka një problem dhe lidhet me Rexhinaldon. Sulmuesi mozambikas është ftuar nga kombëtarja e vendit të tij për ndeshjen që luan më 18 nëntor kundër Zambia.…

Shifrat: Rexhinaldo me pushime, skena është për Latif Amadu

Ali Soue, shënuesi më i mirë i sezonit të shkuar, u transferua te CSKA e Sofies, ndërsa Sindrit Guri u shit te Ostende. Ndër tre shënuesit më të mirë të sezonit të shkuar ka mbetur në Superiore vetëm Rexhinaldo. Futbollisti nga Mozambiku…

Kthesa e detyruar, momenti i Kukësit dhe Rexhinaldos

Kukësi ka humbur dy ndeshjet e fundit me Skënderbeu dhe Partizanin, rivalë direkt për titullin kampion. Skuadra e drejtuar nga Armando Cungu ka zbritur në vendin e katërt në klasifikim, ndërkohë që diferenca me të kuqtë kryesues ka shkuar…

Goleadori Rexhinaldo me “mision”, lë Shqipërinë

Rexhinaldo nuk ka shënuar në dy ndeshjet e fundit të Kukësit, por gjithsesi mbetet një nga lojtarët kryesorë të skuadrës së drejtuar nga Armando Cungu. Pesë golat e shënuar në muajin shtator kanë bërë që sulmuesi të ftohet nga Mozambiku.…

Rexhinaldo motivon ekipin: T’i përvishemi punës!

Sulmuesi i Kukësit Artur Rexhinaldo nuk ishte në një ditë të mirë në takimin e sotëm, ku Kukësi u mund nga Partizani me rezultatin 0-1. Futbollisti nga Mozambiku ka menduar të motivojë skuadrën me anë të një postimi në llogarinë e tij në…

Buzëqeshje dhe premtim i madh: Rexhinaldo flet si “kuksian”

Rexhinaldo ka nisur një sfidë të re. Sulmuesi do tentojë të fitojë “Këpucën e Artë” me Kukësin, por sigurisht që edhe titullin kampion. Ish-lojtari i Laçit nuk e fsheh gëzimin që do të jetë pjesë e verilindorëve. “Jam shumë i lumtur dhe…

Prapaskenat e merkatos, u tentuan Rexhinaldo dhe Pejiç

Pero Pejiç është një lojtar që në Superiore ka bërë mirë, duke fituar tituj dhe trofe personal. Kroati, edhe pse në moshë të madhe, ka arritur të tregojë formë sportive të mirë në Shqipëri, ndërkohë që së fundmi është tentuar të rikthehet…

Lista për në Champions, Kukësi bën dy ndryshime

Klubet që garojnë në Champions League dhe Europa League kanë mundësinë të bëjnë ndryshime në listën e dorëzuar në UEFA dhe Kukësi e ka shfrytëzuar mundësinë, duke bërë dy të tilla. Lëvizja kryesore është ajo në hyrje dhe është një goditje…

ZYRTARE: Rexhinaldo te Kukësi

Kukësi ka gjetur sulmuesin që do t’u garantojë golat për sezonin e ardhshëm. Do të jetë Rexhinaldo, ai që te Laçi arriti të shënojë plot 18 gola në kampionat. Lojtari nga Mozambiku ka mbyllur marrëveshjen me verilindorët dhe pritet që të…

Kësti dhe një superofertë, pse Rexhinaldo refuzon Superioren

Rexhinaldo është i shumëkërkuar në merkato. Në Superiore e duan disa ekipe, por sulmuesi kërkon të përfitojë nga momentin. Vjen pas një sezoni me 18 gola në kampionat dhe normalisht që kërkon të përfitojë edhe në aspektin financiar. Është e…

Mezani dhe e vërteta rreth Rexhinaldos: Shumë gënjeshtra!

Ditën e djeshme sulmuesi i Laçit Rexhinaldo përfundoi në polici, për të kryer një denoncim për dhunë ndaj tij. Më pas sulmuesi afrikan nuk sqaroi se për çfarë bëhej fjalë dhe kush e dhunoi, ndërkohë që nuk u mor vesh nëse e kreu denoncimin…

Rexhinaldo humbet dhe Vllazninë, Laçi në hall për sulmin

Sulmuesi lajmëron se do të jetë gati për më pak se dy javë, por humbet ndeshjen e radhës me shkodranët Laçi vijon përgatitjet nën drejtimin e trajnerit të ri, Gentian Mezani. Kurbinasit pas dy humbjeve të fundit synojnë që të kthehen te…