Goditja e radhës, Barcelona zyrtarizon mbrojtësin dominikan

Barcelona ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit Hektor Zhunior Firpo. Lojtari vjen nga Real Betis dhe për…

Barça “ekzekuton” blerjen e radhës, Alba ka një zëvendësues klasi

Barcelona duket se është në mbyllje të operacionit për të sjellë Zhunior Firpo në “Camp Nou”.…

Hapet ankandi për Lo Celso, tre gjigantë nisin garën

Totenhemi është klubi që e ka kërkuar më shumë Xhovani Lo Celson. Ai është një nga…

Francë-Spanjë-Meksikë, Real Betis “torturon” fantazistin Fekir

Nabil Fekir ishte shumë pranë Liverpulit verën e shkuar, por marrëveshja mes dy palëve u prish…

E kryer | Fekir i jep fund te Lioni, zbarkon në Spanjë

Transferimi i francezit kryhet për 26 milionë euro

Lëvizje në aksin “Londër – Sevilje”, gati transferimi 60 milionë eurosh

Totenhemi theu rekordin e klubit duke blerë kartonin e mesfushorit francez Tangi Dembele nga Lioni për…

Bajern “i marrosur” me yjet e La Ligas, synon një argjentinas

Bajerni i Mynihut kërkon shërbimet e Xhovani Lo Çelso. 23-vjeçari aktivizohet me Betisin. Në klubin andaluzian…

Mbyllet transferimi surprizë, Betis rrëmben yllin francez

Nabil Fekir një vit më parë, por edhe këtë merkato kishte kërkesa të shumta nga klube…

Totenhem pranë një goditjeje, plotëson mesfushën perfekte

Totenhem dëshiron me patjetër të plotësojë mesfushën me lojtarë të klasit të lartë. Xhovani Lo Çelso…

Fekir i befason të gjithë, akord me skuadrën andaluziane

Një lajm i çuditshëm vjen media franceze “Le Parisien”. Gjithçka ka të bëjë me kapitenin e…

Liverpuli dhe Napoli me objektiv të përbashkët, Klop një hap para

Jyrgen Klop ka një preferencë për krahun e majtë. Aty është Endrju Robertson, i cili është…

Vlerësohet 70 mln euro, Reali vihet pas “diamantit” të Betis

Real Betis nuk është një nga skuadrat ku dalin emra të mëdhenj të futbollit, por sot,…

Çmendet Totenhemi, shifër faraonike për yllin argjentinas

Totenhem nuk ka afruar asnjë lojtar në dy merkatot e fundit. Ky fakt i favorizon londinezët…

Junajtid me ide të qarta, shumë pranë akordit me talentin e Betis

Merkato e kësaj vere pritet të jetë shumë e zënë për Mançester Junajtid. Trajneri i “Djajve…

Ksavi gati për debutimin si trajner, oferta e parë vjen nga Andaluzia

Real Betis këtë vit ka performuar një futboll tepër të bukur. Një “imitim” i “Tiki-Takas” katalanase…

Deklarata shokuese: Ka kërkuar t’i hiqen djalit edhe aparaturat!

Hese Rodrigesit nuk i mjaftojnë problemet në fushë, por i shtohen edhe ato jashtë saj. Ish-lojtari…

Hajdutët shfrytëzojnë derbin, momente paniku për dyshen e Betisit

Një ngjarje aspak e hijshme ka ndodhur në kohën kur luhej derbi andaluzian mes Sevijas dhe…

VIDEO | Valencia në “ekstazë”, rikthim në finale pas 11 vitesh

Skuadra e Valencias nuk zhgënjeu 55 mijë personat e pranishëm në stadiumin “Mestalla”, teksa mundi me…

Lo Selso, kush është talenti që po çmend Barçën dhe Realin?

Xhovani Lo Selso po bën një sezon të shkëlqyer me fanellën e Real Betisit dhe ka…

VIDEO | Betis “makth” i të mëdhave, Atletiko “viktima” e radhës

Atletiko Madrid nuk ka arritur të përfitojë nga hapi fals i Barcelonës një natë më parë,…

VIDEO | Januzaj nuk mjafton, Sociedadi eliminohet nga Kupa e Spanjës

Real Sociedadi kishte një mundësi shumë të mirë që të avanconte në fazën tjetër të Kupës…

Nuk ka hapësira tek Interi, Lautaro Martinez kërkon huazim në Spanjë

Mediet spanjolle po flasin gjithmonë e më shumë për një kalim të sulmuesit argjentinas Lautaro Martinez…

Statistikat “poshtërojnë” Realin, Betisi e kthen 8 vite pas

Reali i Madridit mori një triumf mjaft të rëndësishëm në fushën e vështirë të Betisit një…

Lainez refuzon Ajaksin e Lionin, “gjeniu” meksikan prezantohet në Spanjë

Diego Lainez, sulmuesi anësor që ishte kthyer në shënjestër merkatoje për shumë klube europiane, i ka…

“Sundon” në “Camp Nou” dhe “Bernabeu”, tekniku i andaluzianëve në histori

Barcelona pësoi një humbje shokuese një ditë më parë, teksa u mund brenda në “Camp Nou”,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online