Browsing Tag

Policia

Ministri Lleshaj: Policia ka kosto, tifozët të identifikohen

Ministri i brendshëm, Sandër Lleshaj, foli në tryezën e përbashkët të mbledhur sot në Tiranë. Zyrtari i qeverisë foli për ashpërsim të kodit penal dhe nevojën për më shumë fonde për të rritur kapacitet për të mbarëvajtjen e kapaciteteve…

FSHF del me njoftim: Nuk ka futboll pa Polici!

Klubet ishin njoftuar prej orësh dhe tashmë edhe Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një komunikatë, ku njoftohet se këtë fundjavë nuk do të ketë futboll. Jo vetëm kaq, por do të vazhdohet kështu deri në rikthimin e Policisë së…

Skandal përgjimesh në Skoci: policia spiunonte tifozët

Orë të nxehta në Skoci dhe në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, pas skandalit që lidhet me përgjimet e  tifozëve. Sky News raporton detajet interesante të një hetimi që është bërë nga policia skoceze. Tifozët akuzojnë policinë se ka marrë…

Superiorja pa polici, Guerrils zbulojnë prapaskenat

FSHF e ka vendosur. Në finalen e Kupës së Shqipërisë, midis Skënderbeut dhe Laçit, Policia ishte e pozicionuar në korridoret e stadiumit dhe jashtë, ndërkohë që edhe ne ndeshjen Partizani-Maribori nuk kishte mes tifozëve forca të rendit.…

FSHF vendos, nuk ka më polici në Superiore!

Kategoria Superiore nis më 19 gusht, por më parë do të zhvillohet finalja e Superkupës së Shqipërisë mes Skënderbeut dhe Laçit. Që në finalen e Kupës u dha sinjali i parë që në ndeshjet që do të luhen në vendin tonë nuk do të ketë më policë…