Ndalohen disa tifozë të Tiranës, ka një problem madhor për bardheblutë

0

Probleme për Tiranën, jo vetëm në rezultate. Barazimi i sotshëm me Kukësin nuk u prit mirë nga tifozët, të cilët hynë në fushë pas përfundimit të takimit. Ultrasit bardheblu kërkuan që lojtarët të hiqnin fanellat, ndërkohë që ndërhyrja e policisë erdhi me vonesë.

Forcat e rendit kanë dalë me një njoftim paraprak, ku sqarojnë çfarë ka ndodhur: “Më datë 06.11.2018, rreth orës 19:50 në përfundim të ndeshjes së zhvilluar midis ekipeve ‘Tirana -Kukësi’, të zhvilluar në stadiumin ‘Selman Stërmasi’, kanë hyrë në fushë disa tifozë të Tiranës, ku një pjesë e tyre janë shoqëruar nga shërbimet e policisë në Komisariat për veprime të mëtejshme procedurale. Gjatë hyrjes së tifozëve në fushë ka mbetur i dëmtuar lehtë një shtetas, të cilit i është dhënë ndihma e duhur mjekësore. Po punohet për identifikimin dhe shoqërimin e personave të tjerë”.

PROBLEMI TJETËR – Policia e Shtetit, që në takimin për derbin ka shfaqur hapur kundërshtinë për mënyrën e ndarjes së tribunave. Historikisht në tribunën qendrore tifozët bardheblu kanë qëndruar në sektorin A, që është i ngjitur me sektorin mik.

Po ashtu edhe pjesa e tribunës qendrore e atribuuar për skuadrat udhëtuese, është krah tribunës tjetër të tifozëve të Tiranës, ccka e bën problematike garantimin e rendit. Pa ndryshuar pozicionimi i tribunave për tifozët, Policia e Shtetit nuk merr përsipër ndeshjet që skuadra kryeqytetase zhvillon në “Selman Stërmasi”. Kështu kishte ndodhur edhe në takimin me Kukësin, ku tifozët zaptuan fushën pas përfundimit të ndeshjes.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online