Transferim i çuditshëm, mbrojtësi i Shpresave firmos në kategorinë e katërt spanjolle

Klubi andaluzian zyrtarizon transferimin

Memushaj mbetet i Peskarës, mesfushori zbulon objektivat e sezonit të ri

Ledian Memushaj dhe Peskara do vazhdojnë bashkëpunimin edhe për një sezon. Kontrata e vlonjatit mbaron në…

Ndryshime në portën e Peskarës, zbardhet e ardhmja e Kastratit

Elhan Kastrati u aktivizua në katër ndeshje gjatë këtij sezoni me ekipin e Peskarës, aty ku…

Memushaj: E dinim se do të vuanim, jemi gati për këto lloj betejash

Ledian Memushaj zhvilloi një paraqitje shumë të mirë kundër Veronës në transfertë. Ai u vlerësua me…

“Shpirti dhe zemra e një Peskare të egërsuar”, Memushaj mes më të mirëve

Verona priti Peskarën mbrëmjen e kaluar në ndeshjen e parë gjysmëfinale të fazës play-off. Synimi i…

Barazim i artë për Memushajn, Rijeka trondit Rrahmanin e Dinamon

Takimi i parë i “Play-Off”-it të Serie B midis Veronës dhe Peskarës ka përfunduar në një…

VIDEO: Gjenial, Memushaj rigjen golin me një “silurë”

Ledian Memushaj duket se po kthehet në shpresën e madhe të Pescara-s për të kapur Serinë…

Memushaj motivon ekipin: Ja si rikthehemi në Serie A

Peskara do të ndeshet sot me Peruxhën në një ndeshje, ku në rast fitoreje skuadra e…

“Ringjallet” Avdijaj, klubi italian merr në provë sulmuesin

Donis Avdijaj është prej më shumë se një muaji një lojtar i lirë. Sulmuesi i përfaqësueses…

Peskara e pafuqishme, Memushaj disfatë nga ish-ekipi

Ledjan Memushaj ishte titullar për 90 minuta në sfidën që Peskara luajti në transfertë ndaj ish-ekipit…

Mavraj i shkëlqyer në Gjermani, Manaj me hapa të sigurt drejt La Ligas

Futbollistët shqiptarë kanë pasur një fundjavë të mbingarkuar dhe kanë luajtur shumë minuta për skuadrat e…

Mungoi sërish në stërvitje, mesfushori kuqezi i nënshtrohet terapisë

Skuadra e Peskaras është pretendentja kryesore për tu ngjitur në Serie A këtë sezon dhe mesfushori…

Rëndësia e Memushaj te Peskara, trajneri elozhe për mesfushorin kuqezi

Ledian Memushaj është një nga lojtarët më me eksperiencë te kombëtarja e drejtuar nga Kristian Panuçi…

Kastrati nuk e bën dramë miqësoren: Ishim të lodhur, rikthehemi me Kremonezen

Peskara e Memushajt dhe Kastratit zhvilloi një miqësore me Fanon e kategorisë C të dielën, ndeshje…

FOTO | Memushaj shembull dhe jashtë fushave te Peskara

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Ledian Memushaj është një nga lojtarët më të mirë në…

Përmbysje fantastike e Memushajt, Vrioni ngushëllohet me një pikë

Janë luajtur ditën e sotme shumica e ndeshjeve të vlefshme për javën e 18-të të Serisë…

Vendos vetëm një gol, Memushaj fiton “derbin” me Vrionin

Peskara ka arritur një fitore tepër të rëndësishme, duke mposhtur Venecian me rezultatin 1-0. Gaston Brugman…

Kastrati dhe Memushaj nuk ia dalin në Verona, Peskara gjithnjë e më larg kreut

Peskara është mundur me rezultatin 3 – 1 në transfertën kundër Veronës. Portieri Elhan Kastrati dhe…

Vjen shansi i dytë për Kastratin, Memushaj lë pas dëmtimin

Elhan Kastratit iu desh të priste tre muaj për të veshur sërish fanellën e Peskarës. Ish-portieri…

VIDEO | Memushaj dhe Kastrati “ndërrojnë vendet”, Peskara nuk ia del

Peskara kthehet në shtëpi me 0 pikë nga transferta e Peruxhës. “Delfinët” u mundën me rezultatin…

Zeman rikthehet: Verrrati më i mirë se Modriç, Insinje fenomenal!

Të gjithë e kujtojnë Zdenek Zeman, trajnerin çek, i cili ngjiti Peskarën në Serinë A në…

Memushaj asist në fitoren e Peskarës, Ndoj merr tri pikët ndaj Palermos

Ledian Memushaj dhe Emanuele Ndoj, dy lojtarët e kombëtares shqiptare që aktivizohen në Serie B, respektivisht…

Memushaj, një milion euro larg Tramexanit dhe Lenjanit

Pasi zyrtarizoi Ermir Lenjanin, Sioni tashmë është i vendosur të blejë edhe Ledian Memushajn. Mesfushori i…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online