Browsing Tag

Osijek

Kukësi huazon një tjetër talent, gjen akordin me Osijekun

Skuadra e Kukësit nuk ka bërë vetëm blerje këtë merkato, por ka huazuar dhe disa talentë. Pas Umar Kamara, i cili erdhi si i huazuar nga skuadra e Besëlidhjes, verilindorët kanë arritur akord dhe me klubin e Osijekut për Mirlind Dakun,…

Pas PSV-së, Osijeku i Grezdës thyen edhe tersin Rijeka

Moment i artë për Osijekun e Eros Grezdës dhe Muzafer Ejupit. Pas kualifikimit historik për në fazën play-off në Europa League, duke eliminuar PSV Eindhovenin, Osijeku ka mundur këtë të hënë edhe Rijekën, kampione në fuqi e vendit. Kishte…

Grezda fenomenal, Osijeku thyen Lucernën

Eros Grezda zgjodhi Osijekun këtë verë dhe shumë njerëz u habitën, por duket se futbollisti i kombëtares sonë i ka bërë mirë llogaritë. Osijek ka një skuadër cilore dhe po e tregon në Europa League, ku pasi kaloi lehtësisht turin e parë,…