Grezda fenomenal, Osijeku thyen Lucernën

0

Eros Grezda zgjodhi Osijekun këtë verë dhe shumë njerëz u habitën, por duket se futbollisti i kombëtares sonë i ka bërë mirë llogaritë. Osijek ka një skuadër cilore dhe po e tregon në Europa League, ku pasi kaloi lehtësisht turin e parë, sot fitoi vajtjen e turit të dytë, kundër Lucernës.

Skuadra zvicerane nisej favorite për kualifikim, por dy shqiptarët e Osijekut fituan derbin me Kryeziun e Lucernës. Në minutën e 66-të sulmuesi Ejupi zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 79-të Grezda dyfishoi, pas një sprinti të fuqishëm, duke goditur në diagonale dhe duke shënuar, edhe falë devijimit të portierit mik.

Start perfekt i karrierës tek Osijeku, Grezda po ecën në rrugën e duhur.

Amazing Gool Grezda (2-0) NK Osijek vs FC Luzern by hdlivegoals

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online