Lokomotiva bëhet kuqezi, gjashtë shqiptarë në “bord”

Lokomotiva e Zagrebit është zhvendosur në Holandë, aty ku do të zhvillojë fazën përgatitore në prag…

“Goditje e vërtetë dhe… Atalanta”, Uzuni e Ismajli mahnitin Kroacinë

Ardian Ismajli dhe Myrto Uzuni i kanë bindur të gjithë në Kroaci me paraqitjet e tyre…

Shifrat e Uzunit: Laç-Zagreb, 600 mijë euro në mes

Myrto Uzuni ishte një nga lëvizjet më të mira të Laçit në verën e vitit 2018.…

Mavraj e Balliu festojnë, Seferi e Uzuni “nuk shohin dritë”

Ingolshtadi po kalon një moment të mirë, teksa ka marrë 10 pikë në katër ndeshjet e…

Lokomotiva gati, Uzuni në vendin e zakonshëm

Lokomotiva e Zagrebit ka një transfertë të rëndësishme kundër Rudesh dhe do synojë marrjen e pikëve…

Myrto Uzuni dëshira e madhe, trajneri rival e thotë hapur

Myrto Uzuni e ka ndëshkuar dy herë Hajdukun e Splitit, skuadër me të cilën Lokomotiva e…

Uzuni në humor: Ismajli më ka frikë, nuk e ndjej lodhjen

Myrto Uzuni i ka shënuar në dy ndeshjet e mëparshme Hajdukut të Spliti dhe do dëshirojë…

Uzuni “shënon” jashtë fushe, Abazaj feston tri pikët me Osijekun

Kristal Abazaj dhe Osijeku u rikthyen te rezultate pozitive. Skuadra ku luan sulmuesi shqiptar mund të…

Uzuni: Bëmë një hap pas dje, fitojmë në Turqi. Ndihem keq që iku Panuçi!

Myrto Uzuni, beratasi i kombëtares, doli sot në konferencë për shtyp dhe foli për ndeshjen e…

Uzuni: Nuk jemi Spanja, duhet t’i shfrytëzojmë rastet që krijojmë!

Humbja e sotme ndaj Turqisë padyshim që la një shije të hidhur, sidomos te lojtarët e…

VIDEO | Nuhiu nderon Shefilldin, Grezda rikthehet në “aksion”

Sulmuesi i përfaqësues së Kosovës Atdhe Nuhiu është rikthyer të shënojë në Championship. Lojtarit të Shefilld…

10 golat kuqezi: Myrto Uzuni “mbreti”, Arlind Ajeti befasia

Turqia është kundërshtari i parë i kombëtares shqiptare për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë do kërkojnë…

Konfirmohet një sulmues për Panuçin, ftesë edhe për Kastratin

Shqipëria përballet me Turqinë e Andorrën, kurse Kosova me Danimarkën e Bullgarinë. Për kuqezinjtë janë dy…

VIDEO | Uzuni shënon në derbi, ndëshkon kryesuesit e Dinamos

Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar…

Uzuni plot besim: Hajduku është rritur, por fitojmë ne

Në ndeshjen e fundit në kampionat Lokomotiva e Zagrebit fitoi 2-0 në shtëpi përballë Inter Zapresiç…

VIDEO | Uzuni nxjerr Lokomotivën nga kriza, gol dhe fitore pas pesë ndeshjesh

Kampionati kroat ka nisur ditën e sotme fazën e tretë të tij dhe në fushë, e…

Përmbysje e Lokomotivës, Uzuni tani si… Ronaldo

Lokomotiva e Zagrebit ka fituar 3-1 në miqësoren kundër modestëve çekë të Znojmo. Skuadra kroate e…

Basti me menaxherin, objektivi dhe parimet: Myrto Uzuni rrëfen vitin 2018

Myrto Uzuni “fluturon” në lartësi tjetër. Nga Kategoria e Parë shkoi në Superiore dhe më pas…

Uzuni “Mr. 420 mijë €”, nderimi në Berat dhe shakaja e Tomorit

Myrto Uzuni rikthehet në Berat, por jo për të luajtur me Tomorin. Bashkia Berat e kishte…

Basti i fituar, Uzuni merr një dhuratë speciale

Myrto Uzuni ka shpërndarë me fansat e tij në “Instagram”, automjetin e tij të ri, që…

Qaka gëzon me goleadë, Cikalleshi e Uzuni kënaqen me nga një pikë

Ndonëse e premte, një pjesë e legjionarëve kanë zbritur në fushë që sot, saktësisht Sokol Cikalleshi,…

Formacioni i javës në Kroaci, shifrat që nderojnë Uzunin

Myrto Uzuni në mesjavë u ndëshkua me karton të kuq në çerekfinalen kundër Rijekës, por për…

Uzunin nuk e ndal askush, sërish gol për Lokomotivën

Myrto Uzuni po përjeton momentin më të mirë të karrierës. 23-vjeçari i kombëtares kuqezi ka shënuar…

Momenti i artë i Uzunit, gol dhe pjesë e më të mirëve në Kroaci

Myrto Uzuni po përjeton një periudhë fantastike. Sezon shumë i mirë me Laçin, finalja e kupës,…

Uzuni: Luaj kudo për Shqipërinë, fitojmë po luajtëm si në Izrael!

Myrto Uzuni është ftuar sërish në kombëtare dhe beson se Shqipëria do të kthehet e fortë.…

Festë për Myrto Uzunin, gëzon edhe Besir Demiri

Lokomotiva e Zagrebit nuk ndalet. Këtë herë ka mposhtur skuadrën e Istra me rezultatin minimal 1-0…

Shkëlqeu në Kupë, Uzuni sërish në “top11”

Tjetër vlerësim për Myrto Uzunin. Beratasi, me dy asistet e dhënë dhe golin e shënuar në…

Në dashuri me Uzunin, ky postim i klubit flet qartë!

Myrto Uzuni u shit nga Laçi te Lokomotiva e Zagrebit për shumën e 350 mijë eurove…

Kriza e golit, sulmuesit kuqezi as nuk po marrin minuta

Kjo fundjavë nuk ka qenë aspak e mirë për sulmuesit e kombëtares. Jo vetëm që asnjë…

Transferimi i Uzunit dhe fjalët e Solskjaer, Prenga tregon “sekretret”

Në muajin qershor të këtij viti, Laçi vuri në krye të skuadrës trajnerin Besnik Prenga, i…

Prapaskena | E zbulojnë në Kroaci, tre klube garuan për Uzunin

Myrto Uzuni është shpallur lojtari më i mirë i javës së 11-të në Kroaci, ndërkohë që…

“I heqin kapelen” në Kroaci, Uzuni lojtari më i mirë i javës!

Myrto Uzuni, veçse u përfshi në formacionin më të mirë të javës në Kroaci, ai është…

Uzuni: Gjithçka perfekte, ja ku ndryshon Superiorja me kampionatin kroat

Myrto Uzuni po kalon një moment mjaft të mirë. Në ndeshjen e djeshme kundër Hajdukut të…

Prapaskena me Uzunin, gjiganti kroat e vëzhgoi në korrik

Myrto Uzuni po kërkohej gjatë verës nga disa klube. Panionios në Greqi e vëzhgoi nga afër…

Uzuni i emocionuar: Do e mbaj mend gjithë jetën këtë datë!

Myrto Uzuni provoi të mbronte ngjyrat kuqezi të kombëtares. Në të shkuarën ishte aktivizuar me Shpresat,…

Uzuni: Ja pse më ftoi Panuçi, do ishte ëndërr të shënoja që në debutim

Myrto Uzuni debutoi sot me Kombëtaren kuqezi, por shtylla i mohoi kënaqësinë e golit. Për “Supersport”…

Xhixha: Nuk kemi arritur asgjë, goli për… Uzunin

Redon Xhixha ishte “heroi” i Laçit në ndeshjen kundër Tiranës. Sulmuesi i ri shënoi golin e…

Ftesa në kombëtare, elozhe nga Lokomotiva për Uzunin

Myrto Uzunit iu plotësua një dëshirë e kahershme për të qenë pjesë e kombëtares. Trajneri Kristian…

VIDEO | Fluturon Lokomotiva: Kastrati nuk ndalet, Uzuni gjen golin e parë “kroat”

Lokomotiva e Zagrebit nuk ndalet dhe arrin fitoren e tretë rresht në kampionat, duke mposhtur Goricën…

VIDEO | Sprinti i Uzunit dhe pasimi perfekt, mahniten në Kroaci!

Myrto Uzuni është ende në kërkim të golit të parë në Kroaci me  Lokomotivën e Zagrebit,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online