“I heqin kapelen” në Kroaci, Uzuni lojtari më i mirë i javës!

0

Myrto Uzuni, veçse u përfshi në formacionin më të mirë të javës në Kroaci, ai është shpallur edhe lojtari më i ri. Goli dhe asisti i dhënë në ndeshjen me Hajdukun, që Lokomotiva e fitoi 2-0, bënë që në Kroaci ta vlerësonin sulmuesin anësor.

“Ndihem mirë pas fitores kundër Hajdukut. Jam i gëzuar që jam zgjedhur lojtari i javës. Por pa ndihmën e shokëve nuk do të kisha bërë një ndeshje të mirë. U shfaqëm si ekip i madh dhe e kontrolluam ndeshjen ndaj Hajdukut”.

“Sekreti i përshtatjes? Isha me fat që të gjithë ne kemi qenë fantastikë që në ditën e parë. Gjithashtu dua të shtoj se kam ardhur në një ekip të shkëlqyer, me një trajner të shkëlqyer. Kemi lojtarë me cilësi të mira dhe vërtetë po e shijoj këtë eksperiencë të re që kam nisur te Lokomotiva”.

Myrto Uzuni proglašen je najboljim igra?em 11. kola Prve lige. Svoju sjajnu igru okrunio je asistencijom Dro?žeku i…

Gepostet von NK Lokomotiva Zagreb am Dienstag, 23. Oktober 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.