Browsing Tag

Musolli

Duro: Partizani rivali kryesor, ja ku duhet të përforcohemi

Shpëtim Duro zhvilloi ditën e djeshme seancën e parë stërvitore si trajner i Kukësit. Në një intervsitë për “sporteskpres.com”, tekniku kryeqytetas ka folur mbi gjendjen e skuadrës dhe situatat me disa futbollistë e ardhmja e te cilëve…

Musolli: Po nuk fituam, Partizani zyrtarisht kampion

Besar Musolli nuk aktivizohet me Kukësin qe prej muajit shtator. Në takimin e së premtes ndaj Partizanit, mesfushori do të jetë i gatshëm për trajnerin Ramadan Ndreu. Në një intervistë për “Supersport”, Musolli foli për gjendjen e tij…

Cungu në hall për krahun e majtë, ja kur rikthehet Kordeiro

Mendohej se shtyrja e kampionatit do të favorizonte skuadrën e Kukësit, për shkak të numrit të shumtë të lojtarëve të dëmtuar. Gjithsesi verilindorët nuk do të jenë të plotë në ndeshjen e Kupës së Shqipërisë, pasi Cuculi, Rrumbullaku,…

Musolli “djeg” etapat, “i rikthehet” fushave të blerta

Besar Musolli është një prej lojtarëve që i ka dhënë shumë ekipit të Kukësit. Mesfushori nga Podujeva ka arritur që të fitojë gjithçka me skuadrën verilindore, por mbi të gjitha zemrat e tifozëve të Kukësit, të cilët e konsiderojnë si një…

FOTOLAJM | Dëmtimi në gju, mesfushori i Kukësit në Gjermani

Ishte një situatë mjaft e çuditshme ajo që ndodhi te Kukësi pak ditë më parë, teksa fillimisht Besar Musolli u nda me skuadrën e Kukësit, por çuditërish pak ditë më vonë u vendos që mesfushori të qëndronte me ekipin. Siç dihet Musolli ka…

Anulohet “divorci”, Kukësi njofton rikthimin e Musollit

Tre ditë më parë Besar Musolli dhe Kukësi ndërprenë me marrëveshje kontratën pas një bashkëpunimi 7-vjeçar. Por, në një njoftim të fundit, klubi verilindor ka bërë të ditur se mes mesfushorit dhe presidentit Gjici është arritur një…

Shameti gati për Teutën, edhe Rrumbullaku zbret në fushë

Ylli Shameti nuk ishte në fushë në ndeshjen e fundit me Tiranën. Kapiteni i verilindorëve kishte një shqetësim prej disa kohësh dhe mjekët e ndaluan që të zbriste në fushë, ndonëse gjirokastriti si gjithnjë donte të sakrifikonte për…

Kukësi mund të ndryshojë modul, Shkodra i prish planet Cungut

Kukësi do të ndeshet të martën me Tiranën, sfidë kjo e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Të dyja ekipet kanë nevojë urgjente për pikë, Kukësi për të mos iu larguar më shumë kreut, ndërsa Tirana për të dola nga kriza e…

Të gjithë në mbështetje të Musollit, dedikime speciale

Besar Musolli ka mësuar shkallën e dëmtimit dhe për fatin e keq ka dëmtuar ligamentin. E thënë më ndryshe do të mungojë për afro 6 muaj, çka është normalisht një lajm mjaft i keq për vetë 29-vjeçarin, por dhe për tifozët Kukësit si dhe vetë…

Musolli, edhe një vit kuksian

I quajtur si “gladiatori” i Kukësit, Besar Musolli do të jetë dhe një sezon tjetër me kampionët. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta për “Sport Ekspres”, 28-vjeçari ka arritur akordin me presidentin Safet Gjici që të jetë dhe një sezon…

“Gladiatori” Musolli, ftesë nga Përfaqësuesja e Kosovës

Titulli kampion për Kukësin ishte i pari dhe për pjesën më të madhe të lojtarëve të klubit verilindor. Në gjueti të suksesit për pesë sezone me radhë, me verilindorët kanë luajtur me dhjetëra futbollistë, por që nga debutimi në elitë vetëm…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online