Browsing Tag

Milan Skriniar

Interi insiston, Junajtid propozon shkëmbimin e bujshëm

Romeo Lukaku vazhdon të jetë dëshira e madhe e Interit për repartin e sulmit. Vetë lojtari belg e ka përsëritur disa herë që synon të transferohet në Serie A, kampionat me të cilin është rritur. Elozhet për Antonio Konten nuk mungojnë,…

Shkriniar ofendon Spaletin me komplimentin për Konten

Milan Shkriniar, mbrojtësi sllovak i Interit, edhe pse është u grumbulluar me kombëtaren nuk e harron klubin e tij. Një dorë ia japin edhe gazetarët, që e “ngacmojnë” me pyetje. Së fundmi ai ka bërë një analizë të sezonit të shkuar.…

Objektivi i sulmit, Interi gati planin për zbulimin e sezonit

Ditët e ardhshme Juventusi pritet të trokasë në dyert e Interit. Dy janë dëshirat e bardhezinjve: Mauro Ikardi dhe Milan Shkriniar (objektivi kryesor). Fabio Paratiçi, i cili mban postin e drejtorit sportiv, do të marrë informacion dhe do…

Kontrata në tavolinë, lideri zikaltër duhet të ndajë mendjen

Çështja e rinovimit të Mauro Ikardi, duket se e ka trembur jo pak Interi, teksa zikaltrit i frikësohen humbjes së “xhevahirëve” që ka në ekip tashmë dhe ka nisur të lëvizë. Milan Shkrinjar është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të…

Shkriniar i qartë: Fitojmë ndaj Juventusit!

Milan Shkriniar është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Interit. Sllovaku është kthyer në idhull të tifozëve dhe është ndoshta më i vlerësuari te zikaltrit. Mbrëmjen e së premtes Interi do të ketë një sfidë “zjarri” ndaj Juventusit dhe…

Interi i përgjigjet Mançesterit, kontratë e re për Shkrinjar

Interi vijon përgatitjet për ndeshjen e radhës, ndërkohë që ka një lajm të mirë nga infermieria. Milan Shkriniar e ka lënë pas dëmtimin që e la atë jashtë ndaj Sasuolos. Qendërmbrojtësi është shumë i rëndësishëm për skuadrën e Luçiano…