Browsing Tag

Meritan Shabani

Shabani provon shijen e Champions, Kovaç e grumbullon

Meritan Shabani do të jetë sot një nga lojtarët në dispozicion të trajnerit Niko Kovaç në takimin midis e sotëm midis Bajernit dhe Benfikës. “Epidemia” e dëmtimeve që ka mbërthyer bavarezët ka bërë që trajneri Kovaç të hedhë një sy nga…

Shkëlqen Shabani, gol ndaj Ajaksit në “Youth League”

Meritan Shabani ka qenë një ndër protagonistët e takimit midis grupmoshave U19 të Bajernit të Mynihut dhe Ajaksit. Ndeshja në kuadër të turneut “UEFA Youth League” ka përfunduar në barazim 2-2 dhe Shabani ka shënuar golin e dytë të…

Meritan Shabani i lëkundur, e “josh”… Gjermania

Meritan Shabani, lojtari i Bajernit të Mynihut, është një dëshirë e Shqipërisë dhe Kosovës. FSHF dhe FFK kanë bërë tentativat e tyre. E tha trajneri i Shpresave Alban Bushi, e konfirmoi edhe Kristian Panuçi, i cili madje nuk ngurroi të…