Shabani provon shijen e Champions, Kovaç e grumbullon

Meritan Shabani do të jetë sot një nga lojtarët në dispozicion të trajnerit Niko Kovaç në takimin midis e sotëm midis Bajernit dhe Benfikës. “Epidemia” e dëmtimeve që ka mbërthyer bavarezët ka bërë që trajneri Kovaç të hedhë një sy nga akademia e Bajernit, ku 19-vjeçari është një ndër talentet më premtues.

Kjo nuk është hera e parë që Shabani është grumbulluar nga tekniku kroat, pasi në javët e shkuara ka qenë në stolin e Bajernit në ndeshjet përballë AEK-ut dhe në takimin e kupës së Gjermanisë kundër Rëdinghauzen.

Në të dyja takimet e mëparshme, Shabani qëndroi në stol përgjatë 90-minutave. Nëse bavarezët do të arrijnë të marrin një epërsi të kënaqshme ndaj Benfikës, nuk do të jetë aspak çudi nëse Kovaç vendos t’i jap pak minuta 19-vjeçarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online