Jo vetëm Roma, “derbi” francez për Suson

Roma nuk është klubi i vetëm që po kërkon Suson. Spanjolli është më larg sesa afër…

VIDEO: Arsenali shkëlqen një pjesë, Lioni i rrëmben trofeun e shtëpisë

Arsenali dhe Lioni u përplasën sot në një ndeshje miqësore në “Emirates Stadium”. Ndeshja u mbyll…

E kryer | Fekir i jep fund te Lioni, zbarkon në Spanjë

Transferimi i francezit kryhet për 26 milionë euro

Sirena nga Italia, Fekir drejt Serie A?

Nabil Fekir do të largohet nga ekipi i Lionit. Fantazisti 26-vjeçar dëshiron

Fekir i befason të gjithë, akord me skuadrën andaluziane

Një lajm i çuditshëm vjen media franceze “Le Parisien”. Gjithçka ka të bëjë me kapitenin e…

Transferim rekord i Lionit, mund Milanin në garën për mbrojtësin

Olimpiku i Lionit ka thyer rekordin e klubit duke transferuar nga Sampdoria mbrojtësin danez Joakim Andersen…

“Do ia shes Milanit, Xhampaolo e adhuron”, Ferrero zbulon sekretin

Hoakim Andersen apo Denis Praet? Dy lojtarët e Sampdorias janë objektiva të Milanit, por vetëm njëri…

VIDEO | 15-vjeçari më i kërkuar në planet, vjen firma e parë si profesionist

Në harkun e pak muajve një 15-vjeçar francez ka filluar të marrë vëmendjen e të gjithë…

Ndombele zëvendësohet nga një “luan”, vjen zyrtarizimi

Lioni është një klub që di të lëvizë mirë në merkato dhe ditën e sotme ka…

Arrihet marrëveshja, Totenhemi i plotëson dëshirën Poçetinos

Vjet nuk kryen asnjë lëvizje, por kjo është një verë ndryshe për Totenhemin. Tangui Ndombele është…

Rrezikon të përsëritet skenari i turkut, Milanit i duhet të nxitojë

Milanit mund t’i ndodhë e njëjta histori me Ozan Kabak. Kuqezinjtë ishin shumë afër blerjes së…

Një “Hamza” për Juven, nis sulmi për talentin e mesfushës

Lojtarët e lirë janë raste që nuk duhen humbur, sidomos kur bëhet fjalë për futbollistë me…

“Kur Zidan e telefonoi, nuk e ndaloja dot!”

Reali Madridi ka shpërthyer këtë merkato, duke harxhuar gati 320 milionë euro vetëm në 12 ditët…

E papritur, Deshamp zyrtarizon blerjen e Realit

Real Madrid e ka thyer kasafortën dhe ka rrëmbyer të gjitha paratë në të për t’i…

55 milionë euro për nisjen e merkatos, Reali zyrtarizon sot goditjen e parë!

Reali i Madridit është një ndër klubet më të përfolura në këtë fillim të merkatos, me…

VIDEO: Falëminderit Çelsi, Lioni është në Champions League

Olimpik Lion është kualifikuar në fazën e grupeve të Champions League. Skuadra legjendare franceze po priste…

Mendi lojtar i Realit? Zbulohet kushti thelbësor i Lionit!

Reali i Madridit pritet të jetë një ndër klubet më aktiv këtë merkato, me madrilenët që…

VIDEO | Rikthehet gjunjëzuesi Zhuninjo, prezantim me perla!

Zhuninjo Pernanbuko… Kaq mjafton dhe besoj e dini se për kë bëhet fjalë dhe se çfarë…

Revolucion brazilian te Lioni, presidenti Olas rikthen legjendën e klubit në Francë

Presidenti i Lionit Zhan-Pol Olas ka habitur duke i besuar “frerët” e klubit të tij dyshes…

Një “Real Madrid” te futbolli i femrave, Lioni shpartallon Barcelonën dhe dominon Europën!

Real Madridi te futbolli i meshkujve ka dominuar në dekadën e fundit në Champions League dhe…

Ndryshime të shumta, Juventusi gati t’i rrëmbejë objektivin Realit!

Zhoao Kanselo si dhe Aleks Sandro janë dy emra që janë përfolur shumë për një largim…

Në Angli çmenden për sulmuesin e Lionit, gati ofertat

Një tjetër Dembele duket se do të jetë në qendër të vëmendjes këtë merkato. Siç raportojnë…

Zidan i tregon derën zbulimit të Solarit, e zëvendëson një talent

Reali i Madridit prej kohësh ka nisur të mendojë për merkaton, me sezonin aktual që rezultoi…

“Dua t’ia shes Juves, ju tregoj shkakun! Pogba? Ndombele më i kompletuar”

Tangu Ndombele është një nga lojtarët më të mirë të Lionit. 22-vjeçari po kërkohet nga klubet…

Në Francë përgatisin goditjen e bujshme, Venger pranë rikthimit në stol!

PSG është padyshim ekipi që po dominon tërësisht në Francë prej vitesh, me Lionin që ndoshta…

Ishte shumë pranë Liverpulit, një emër i ri për Juventusin

Juventusi dështoi të fitonte Champions Ligën sivjet, por në Torino nuk dorëzohen. Fitimi i trofeut më…

Jo vetëm Fekir, Liverpuli piketon një tjetër yll te Lionit

Liverpuli i Jurgen Klop ka si destinacion Francën dhe pikërisht Olimpikun e Lionit për të bërë…

VIDEO | “Nuk po respekton bluzën”, tifozët nuk durojnë më!

Lioni u rikthye te fitorja në kampionat kundër Anzhers pas dy humbjeve rresht. Ekipi ndodhet në…

I prishi transferimin te Liverpuli, Fekir shkarkon agjentin

Nabil Fekir ishte shumë pranë firmës me Liverpulin gjatë merkatos së verës, por gjithçka u ndërpre…

Lioni arenë boksi, klubi pezullon katër lojtarë

Lioni u mund dje nga Nanta në transfertë me rezultatin 2-1. Një eurogol i belgut Limbombe…

E ardhmja e Murinjos një mister, befason portugezi

Zhoze Murinjo po i mungon botës së futbollit dhe që nga muaji dhjetor, portugezi është me…

Garë e fortë për mesfushorin francez, Juventusi “djeg” rivalët

Klubet e mëdha kanë nisur prej kohësh punën për merkaton e verës. Lëvizje të shumta priten…

Murinjo tregon prapaskenat: Reali ia ka frikën vetëm kësaj skuadre

Zhoze Murinjo ishte emri më i përfolur për të marrë drejtimin e Real Madridit pas shkarkimit…

VIDEO | Penallti e turpshme e Barcelonës, Suarez ia hedh edhe VAR-it

Barcelona zhbllokoi ndeshjen ndaj Lionit me anë të një 11-metërshi të ekzekutuar me sukses nga Lionel…

Liga e Kampionëve | Mesi fenomen, “zgjon” Lionin nga ëndrra kualifikim (VIDEO)

Barcelona duhet të bëjë gjithçka në “Camp Nou” që të arrijë kualifikimin për në fazën çerekfinale…

Valverde dhe Zhenesio “hapin kartat”, ja formacionet

Më pak se një orë na ndan nga fillimi i sfidës së 1\8 të Champion Ligës…

Barça e nis ters me Lionin, arbitri polak është i “mallkuar”

UEFA bëri të ditur para pak orësh emrin e arbitrin  e takimit midis Barcelonës dhe Lionit.…

VIDEO | Para një dekade, kur Zhuninjo “masakronte” Barcelonën

Braziliani Zhuninjo ka qenë një ndër lojtarët më të mirë që ka veshur fanellën e francezëve…

Juve del “huq”, u refuzohet oferta 50 milionë euroshe

Bardhezinjtë kërkojnë të bëjnë goditjen e bujshme

Një francez në mes, Barça dhe PSG gati për betejën e radhës

Barcelona dhe PSG nuk kanë ndërmend t’i lëshojnë pe njëra-tjetrës. Gjithçka nisi me blerjen e Nejmarit…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online