Në Francë përgatisin goditjen e bujshme, Venger pranë rikthimit në stol!

PSG është padyshim ekipi që po dominon tërësisht në Francë prej vitesh, me Lionin që ndoshta ka qenë ekipi që është munduar më së shumti për t’i prishur punë vitet e fundit.

Edhe sezonin e ardhshëm, pritet që Lioni të bëjë të njëjtën gjë, teksa pritet të ketë shumë ndryshime, duke nisur që nga pankina. Trajneri aktual Bruno Zhenesio, ka deklaruar se do të largohet në fundin e sezonit.

I gjendur përpara këtij fakti, presidenti i francezëve ka nisur kërkimet pë një trajner të ri dhe Lioni e ka një ëndërr. Është pikërisht Arsen Venger, i cili ka drejtuar për herë të fundit një ekip francez plot 25 vite më parë, kur ishte në krye të Monakos.
Presidenti Zhan-Mishel Olas do të mundohet ta bindë ish-teknikun e Arsenalit, me një operacion që duket i vështirë, por jo i pamundur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online