Revolucion brazilian te Lioni, presidenti Olas rikthen legjendën e klubit në Francë

Presidenti i Lionit Zhan-Pol Olas ka habitur duke i besuar “frerët” e klubit të tij dyshes së ish-futbollistëve brazilian Silvinjo dhe Zhuninjo. Ky i fundit rikthehet në klubin ku gëzon statusin e një legjende. Zhuninjos i është besuar posti i drejtorit teknik, rol ky që e vendos në krye të strategjisë së merkatos së Lionit.

Ish-lojtari i Barcelonës, Silvinjo është emëruar trajneri i ri skuadrës duke pasuar Bruno Zhenesion, i cili pritet që së shpejti të fillojë punën në një klub të Premier League.

Silvinjo

Silvinjo nuk ka punuar kurrë si trajneri i parë, por në dekadën e shkuar ka fituar eksperiencë të çmuar si zëvendës-trajneri i Roberto Mançinit tek Interi dhe më pas në të njëjtin rol te Brazili duke asistuar teknikun Tite. Të dyja lëvizjet shihen si baste të rrezikshme, por tashmë vendimi është marrë.

Zhuninjo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online