Ndombele zëvendësohet nga një “luan”, vjen zyrtarizimi

0

Lioni është një klub që di të lëvizë mirë në merkato dhe ditën e sotme ka zyrtarizuar një afrim për mesfushën. Bëhet fjalë për Tiago Mendesh, 27-vjeçarin që ka spikatur në Ligue 1 me Lilë në dy sezonet e fundit. Kështu francezët kanë gjetur menjëherë pasuesin e Tangui Ndombele, i shitur te Totenhemi për 60 milionë euro.

Mendesh i ka kushtuar Lionit vetëm 25 milionë euro, ndërkohë që kontrata e tij do të jetë e vlefshme për katër vitet e ardhme. Braziliani do të prezantohet ditën e sotme dhe do të jetë një nga pikat kyçe të formacionit të teknikut Silvinjo sezonin e ardhshëm.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.