Browsing Tag

Llullaku

Llullaku flet hapur: Tek Astana merrja rrogë faraoni

Sulmuesi kuqezi Azdren Llullaku ka luajtur për shumë skuadra gjatë karrierës së tij. Deri në vitin 2011 ai luante në Serinë D italiane, si dhe punonte kamarier për të përballuar shpenzimet e përditshme. megjithatë, sakrificat iu shpërblyen,…

Vendim i papritur, sulmuesi kombëtares ndahet me klubin e tij

Kjo merkato ka parë shumë futbollistë shqiptarë të ndërrojnë skuadra. Një nga këta futbollistë, është dhe Azdren Llullaku. Sulmuesi, i cili shpeshherë ka veshur dhe fanellën e kombëtares, është larguar nga skuadra e Astrës. Me ekipin…

Llullaku del duarbosh, Kupën e Rumanisë e fiton Haxhi

Azdren Llullaku nuk arriti ta mbyllë me trofe këtë sezon në Rumani. Mesfushori kuqezi luajti titullar në takimin mes Astrës dhe Vitorul Konstata. Skuadra e Llullakut arriti të kalojë në avantazh në minutën e 41’, falë golit të Alibek, duke…

VIDEO | Llullaku i shkëlqyer, krijon nga hiçi golin e Astrës

Azdren Llullaku po kalon një sezon të shkëlqyer dhe mesfushori kuqezi vazhdon të jetë protagonist për ekipin e Astrës. Edhe në takimin e sotëm, 31-vjeçari tregoi formën e mirë, pasi i dha avantazhin skuadrës së tij në Kupën e Rumanisë…

VIDEO | Muriqi “hero” në Turqi, Llullaku pikë mes ngricës

Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin e sotëm midis Rizesporit dhe Alaniasporit , ndeshja që përfundoi në barazim 1 – 1. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, shënoi golin që barazoi shifrat për vendasit për skuadrën vendase në…

VIDEO | Llullaku kthehet te goli, Astra vijon ngjitjen

Azdren Llullaku vijon që të bëjë mirë te skuadra e Astrës. Ndonëse ndeshjen e sotme me Konkordian, 30-vjeçari e ka nisur nga stoli, ka arritur që t’i shfrytëzoi mjaft mirë ato pak minuta që trajneri i dha. Sulmuesi nga Istogu arriti që të…

Qaka fiton “derbin” me Papën, ka festë edhe për Llullakun

Tre shqiptarë kanë zbritur sot në fushë në kampionatin rumun. Poli  Iashi i Kamer Qakës ka arritur që të fitojë 1-2 në fushën e Botoshanit. Në fushë për vendasit ishte dhe Enriko Papa, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë në minutën e…

Llullaku asist, Astra fluturon në Rumani

Rumania duket se i bën mirë Azdren Llullaku-t. Sulmuesi duket i rilindur pas aventurave të pafata në Kazakistan dhe Serinë B italiane. I rikthyer gjatë kësaj vere në Ligën e Parë rumune, kuqeziu po shkëlqen dhe është protagonist te Astra.…

Llullaku, për ringjallje te Astra

Pas disa muajsh në errësirë në Serinë B italiane me Virtus Entelën, ku thuajse nuk e pa fushën, Azdren Llullaku kthehet në parajsën e vet, në Rumani. Nëse kulmin e vet e ka arritur te Gaz Metani, me 16 gola në sezonin 2016/17, sulmuesi…

Llullaku e nis mbarë, gol në miqësore

Azdren Llullakuu mendua gjatë, por më në fund vendosi ta vazhdojë karrierën në Kazakistan, me Ordabasin. Kishte oferta nga disa kampionate më cilësore, por askund nuk i ofruan sa klubi kazak dhe nëse mendohet që Llullaku mbush 30 vjeç pas…

Viti ters i Llullakut, Kazakistani nuk doli si pritej

Makineri golash në Rumani, një lojtar dosido në Kazakistan. Azdren Llullaku largohet nga Astana vetëm 6 muaj pas nënshkrimit të një kontrate 2-vjecare me klubin më të suksesshëm dhe të pasur kazak kéto vitet e fundit. Sulmuesi 29-vjeçar…

Më në fund zhbllokohet Llullaku

Është dashur java e tretë e kampionatit kazak, që Azdren Llullaku më në fund të gjejë golin dhe skuadra e tij FC Astana të gjejë fitoren e parë sezonale. Sot Astana mposhti 3-1 Akzhaikun në fushën e vet dhe Llullaku shënoi golin e dytë…

Llullaku e nis me humbje në Superkupë

Ka nisur sot sezoni i ri në Kazakistan, kampionat goxha cilësor dhe i pasur. Sot u luajt Superkupa e Kazakistanit, me kampionët e Astanas që vizituan Kairat Almatin, skuadër që doli e dyta sezonin e shkuar, vetëm dy pikë pas Astanas.…

Llullaku, vjen momenti i prezantimit tek Astana

Më në fund Azdren Llullaku mund të konsiderohet 100% lojtar i FC Astanas në Kazakistan, sepse ka ardhur edhe prezantimi me klubin e tij të ri. Ish-sulmuesi i Gaz Metanit në Rumani kishte arritur prej javësh marrëveshjen, por transferimi…

Llullaku, zyrtarisht ‘kazak’

Shkumbin Qormemeti godet sërish, sepse sapo ka mbyllur me sukses transferimin e Azdren Llullakut nga Gaz Metani dhe FC Astana. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare habiti Rumaninë në pjesën e parë të sezonit, duke shënuar 16 gola dhe duke…

Llullaku zgjedh Kazakistanin

FC Astana, skuadra kampione e Kazakistanit, është klubi i ri i Azdren Llullakut. Nuk është ende zyrtare, por tashmë gjithçka mund të quhet e mbyllur, pasi oferta e klubit kazak është monstruoze. Thuajse 40 mijë euro në muaj, për një…

Llullaku, në shënjestrën e Legias

Besnik Hasi nuk e pati të gjatë te Legia e Varshavës, edhe pse e çoi në grupet e Ligës së Kampioneve klubin polak, por duket se aty i vlerësojnë shumë shqiptarët. Tashmë kampionët e Polonisë duan të përforcojnë sulmin, sepse me shumë…

Luajti i dëmtuar, Llullaku “i pamëshirshëm”

Nëse kampionati rumun, këtë sezon, është më interesant se kurrë, merita është e Azdren Llullakut dhe Gaz Metanit, që edhe pse në fillim të sezonit nuk u mor edhe aq seriozisht, tashmë duket qartë se duhet ta llogarisin në garën për titull.…