VIDEO | Muriqi “hero” në Turqi, Llullaku pikë mes ngricës

0

Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin e sotëm midis Rizesporit dhe Alaniasporit , ndeshja që përfundoi në barazim 1 – 1. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, shënoi golin që barazoi shifrat për vendasit për skuadrën vendase në minutën e 56-të.

Ky ishte goli i pestë për Muriqin në këtë edicion të Superligës turke. Edhe pse ka ngelur pa luajtur më shumë gjysma e kampionatit, Muriqi ka arritur të përmirësojë ecurinë e tij të mëparshme në këtë kompeticion, ku më parë ka luajtur për skuadrën e Gençlerbirlit për dy sezone ku shënoi 3 dhe 2 gola.

 

Zhvendosemi në Rumani, ku Azdren Llullaku luajti për 90 minuta në barazimin 1 – 1 ndaj Voluntarit të vendit të fundit. Ndeshja u luajt në temperatura të ulëta dhe e gjitha fusha ishte e rrethuar me pirgje të mëdha bore.

Punëtorët e fushës duke pastruar borën përpara ndeshjes Astra – Voluntari

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.