VIDEO / Llullaku i pafat, gafa e arbitrit i anulon golin e rregullt

Astra e Azdren Llullakut u mund në shtëpi nga Kluzhi me rezultatin 2-1. Azdren Llullaku luajti për 90 minuta në këtë takim dhe u bë protagonisti i një episodi që ka shkaktuar shumë polemika në futbollin rumun.

Në minutën e tretë të ndeshjes, Llullaku i jep avantazhin të tijve, pas një goli me kokë dhe nuk vonon festimi i përhershëm i tij me shqiponjë. Por për habinë e të gjithëve gjyqtari i takimit Ovidiu Hategan, mori vendimin për të anuluar golin me arsyetimin se Llullaku shkaktoi faull ndaj portierit të Kluzhit. Pamjet e filmike tregojnë qartë që kontakti midis sulmuesit dhe gardianit nuk ka qenë aspak në kufijtë e faullit.