VIDEO | Llullaku “i çmendur”, gol e asist kundër Dinamos së Bukureshtit

0

Azdren Llullaku nuk di të ndalet. Mesfushori kuqezi ka arritur që të shënojë një super gol në ndeshjen ndaj Dinamos së Bukureshtit, por dhe ka shërbyer për golin e dytë.

Lojtari i lindur në Istog ka shënuar golin e pestë sezonal me skuadrën e Astrës, duke treguar dhe një herë se është një prej lojtarëve më të rëndësishme të kësja skuadre. 30-vjeçari lëshoi një “silurë” nga një distancë e konsiderueshme, me portierin mik që e pati të pamundur që a ndalte topin në minutën e shtatë.

Gjysmë ore më vonë, Llullaku dha pasimin e fundit për Bus, me këtë të fundit që pas një inkursioni personal shënoi dhe golin e dytë. Aktualisht luhet pjesa e dytë dhe ekipi i shqiptarit po fiton 2-0.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online