Browsing Tag

Liga BBVA

Maradona i pret vrullin Realit: Solari nuk qëndron gjatë!

Reali i Madridit zyrtarizoi ditën e djeshme Santiago Solarin si trajner të saj deri në vitin 2021, pasi fillimisht u mendua se do të ishte një trajner i përkohshëm. Tekniku argjentinas e ka nisur mirë aventurën e tij me madrilenët, teksa…

Humbja ndaj Betis, Barcelona regjistron tre rekorde negative

Barcelona mori një humbje befasuese mbrëmjen e kaluar ndaj Betisit, teksa u mund me shifrat 3-4, brenda në “Camp Nou”. Pavarësisht humbjes katalanasit vijojnë të ruajnë kreun e klasifikimit, por tashmë diferenca është vetëm një pikë. Në…

Largimi i Lopeteguit, Karvahal i del kundër presidentit!

Reali i Madridit nuk po kalon një sezon të mirë aktualisht dhe para dy javësh shkarkoi nga drejtimi i tyre, Hulen Lopeteguin. Lidhur me çështjen e trajnerit, ka folur mbrojtësi Dani Karvahal. Spanjolli ka folur për “TVE” dhe ka zbuluar se…