Guri fantastik, gjen golin me Ostenden dhe ka një dedikim të veçantë

Sidrit Guri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri. Sulmuesi…

Oferta pafund për Balliun, ekipet e La Ligas dhe një angleze pas tij

Ivan Balliu pas katër vitesh shumë të mira me francezët e Metz, ka vendosur të ndërpresë…

Memushaj me ekip të ri? E ardhmja e lojtarit kuqezi ende e paqartë

E ardhmja e Ledian Memushaj është një dilemë. Edhe pse mesfushori shqiptar është grumbulluar me Peskarën…

Rrahmani: Hap i madh në karrierë, ja pse zgjodha Veronën

Armir Rrahmani u transferua te skuadra e Hellas Verona dhe do të jetë një shqiptar tjetër…

Grezda “out”, sulmuesi kuqezi nuk grumbullohet me Rejnxhërsin

E ardhmja e Eros Grezdës duket gjithmonë e më larg Rejnxhërsit. Sulmuesi kuqezi u transferua te…

Xhaka dhe Rashica përkujtojnë Vokrrin: Kosova ka humbur një legjendë!

Granit Xhaka dhe Milot Rashica janë në Prishtinë, ku zhvilluan një ndeshje miqësore mes tyre. Dy…

“Shokët tallen me emrin tim, ëndërroj kombëtaren”, Papa rrëfen ditët rumune

Enriko Papa po shkëlqen në Rumani me skuadrën e Botoshanit dhe është një nga lojtarët më…

VIDEO: Seferi magjik, gol dhe asist në fitoren e Vinterturit

Taulant Seferi e ka fituar takimin kundër Kiazos praktikisht i vetëm, pasi në fitoren 2-0 të…

VIDEO: Aliti i jashtëzakonshëm, shënon supergol në Suedi

Kalmari luajti në shtëpi përballë Ostersunds dhe skuadra e Fidan Alitit nuk arriti të marrë më…

E premte e ftohtë për shqiptarët, nga Kroacia në Danimarkë

Edhe pse jo fundjavë, ndeshjet kanë qenë të shumta në disa kampionatë në Europë, ku dhe…

Statistika e veçantë e Strakoshës, vetëm dëmtimi ndal gardianin kuqezi

Thomas Strakosha ka qenë një nga pikat më të forta të Lacios në sezonet e fundit…

VIDEO | Ajeti dhe Sadiku spikatin me gol e asist, shkëlqen edhe Memushaj

Fundjava ka qenë në nota pozitive për legjionarët, të cilët janë paraqitur mirë me ekipet e…

Legjionarët: Durmishaj mposht Kaçen, Uzuni dhe Aliji titullarë

Në kampionatin grek të futbollit, u luaj një derbi mes shqiptarëve, me Panioniosin që priti Panathinaikosin.…

VIDEO | Bashën e tradhtojnë nervat, “skuqet” vetëm pas 11 minutash lojë

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Migjen Basha është ndëshkuar me karton të kuq në sfidën…

Vlerësimet në mediat italiane, fundjavë pozitive për legjionarët

Fundjava shkoi në përgjithësi mirë për legjionarët në Itali. Në Serie A, Etrit Berisha mori një…

Situata me lojtarët kuqezi dhe prurjet e reja, Panuçi i prek të gjitha

Trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi ishte i pranishëm sot në stadiumin “Selman Stermasi” për të ndjekur…

Sfidë shqiptarësh në Rumani, Aliji triumfon përballë Qakës

Ndeshja mes Dinamo Bukureshtit dhe Poli Iashit pa dy futbollistë shqiptarë të vihen kundër njëri-tjetrit, Naser…

VIDEO | Andoni konfirmohet thelbësor, gol dhe fitore në kupë me Larisën

AEL Larisa ka luajtur ditën e sotme kundër Asteras Tripolis ndeshjen e parë të raundit të…

VIDEO | Muriqi “hero” në Turqi, Llullaku pikë mes ngricës

Vedat Muriqi ka gjetur rrugën e rrjetës në takimin e sotëm midis Rizesporit dhe Alaniasporit ,…

VIDEO | Kasami dhuron “show” në Zvicër, Kaja dhe Latifi “spektatorë”

Sioni i Lenjanit, Bastien Tomës dhe Pajtim Kasamit ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme kundër…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online