Rrahmani: Hap i madh në karrierë, ja pse zgjodha Veronën

Armir Rrahmani u transferua te skuadra e Hellas Verona dhe do të jetë një shqiptar tjetër që do të luajë në Serie A këtë sezon. Mbrojtësi dardan ka thënë sot fjalët e parë si lojtar i Veronës, si dhe ka zgjedhur numrin që do të mbajë në fanellë, numrin 13.

“Zgjodha Veronën sepse është një klub me traditë në futbollin italian. Padiskutim që ky është një hap i madh në karrierën time. Jam i lumtur që jam këtu dhe që trajneri më ka besuar. Njoh shumë mirë Pazinin dhe Marronen, pasi kanë vite që luajnë në Serie A”.

“Zgjodha numrin 13 pasi e kam mbajtur gjithmonë. Shumë mund të mendojnë se është numër i pafat, por mua më ka sjellë gjithmonë fat dhe vendosa të zgjedh këtë numër. Nuk më pëlqen të flas për veten, por arma ime e fortë është dueli një kundër një. Preferoj më shumë një mbrojtje me 4, pasi kam luajtur gjithmonë me këtë skemë, por dhe mbrojtja me 3 nuk është një gjë e re për mua”, u shpreh Rrahmani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online