Ofertë e Tares, edhe Lacio në garë për “gjigantin” holandez

Simone Inzagi i ka kërkuar Igli Tares t’i sjellë një “pykë” në ekip dhe drejtori sportiv…

Gjenialitet i Igli Tares, akordi me Ulvs pasuron Lacion

Ulvs ka është i vendosur për ndërtuar një ekip të fortë dhe vazhdon me blerje të…

“E dua këtë sulmues”, zbulohet kërkesa e Inzagit për Taren

Simone Inzagi i ka kërkuar një sulmues me eksperiencë Igli Tares. Imobile dhe Kaisedo nuk mjaftojnë…

Lajm i mirë për Lacion dhe Kosovën, rikuperohet Berisha

Lacio dhe Kosova kanë marrë një lajm pozitiv. Valon Berisha ka lënë pas krahëve dëmtimin dhe…

Surpriza e radhës nga Tare, një kapiten nga Premier Liga për Lacion

Sergej Milinkoviç-Saviç do të shitet nga Lacio me shumë mundësi dhe Igli Tare po kërkon zëvendësuesin…

Kalendari Serie A | Nis me spektakël, derbi i kryeqytetit dhe Juve-Napoli!

Sot është publikuar kalendari i javës së parë në Serie A dhe sfidat interesante që në…

Lajmi i fundit | Arrihet akordi, vendoset e ardhmja e Milinkoviç-Saviç

Lacio ka arritur të marrë sa mundte nga cilësite e Sergej Milinkoviç-Saviç dhe tani ka ardhur…

Jo vetëm De Rosi, Boka Zhuniors tenton edhe një lacial

Boka Zhuniors po punon për të krijuar një skuadër shumë të fortë për sezonin e ardhshëm,…

Atalanta dhe Lacio në formë të shkëlqyer, fitojnë me “poker”

Atalanta dhe Lacio bënë një sezon shumë të mirë në Serie A edicionin e shkuar, por…

Lotito ëndërron titullin: Lacio mund të bëhet Leisteri italian

Klaudio Lotito është një njeri ambicion. Biznesmeni italian mori kontrollin e klubit 15 vite më parë…

Bindet Lacio, kontratë 3-vjeçare për talentin shqiptar

Lacio, duke pasur Igli Taren drejtor sportiv, është kthyer në një mundësi për shumë shqiptarë. Sigurisht…

Interesim nga Premier Liga, katër klube pas Strakoshës

Tomas Strakosha është një nga pikat më të forta të Lacios dhe kombëtares shqiptare. 24-vjeçari e…

Junajtid sfidon PSG-në, akord me pasuesin e Pogba

Oferta e Juventusit prej 134 milionë eurosh për Pol Pogba po e detyron Mançester Junajtid të…

Valon Berisha i ikur, veprimi i Lacios nuk lë vend për dyshime

Transferimi i Valon Berishës te Lacio nuk rezultoi një histori suksesi. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës…

Tare “ngel thatë”, sulmuesi brazilian prezantohet në Angli

Igli Tare si rrallëherë ka dështuar në operacionin e sjelljes së një talenti në Romë. Uesli …

Milinkoviç-Saviç drejt PSG-së, Tare e zëvendëson me një interist

Lacio rezistoi fort verën e kaluar dhe refuzoi oferta të majmë për Sergej Milinkoviç-Saviç, por sivjet…

“Vendimi im akt dashurie, faleminderit Milan!”

Igli Tare është një ndër drejtorët sportivë më të mirë në Itali. Nuhatje për gjetjen e…

Tare udhëton në Frankfurt, synon gjigantin austriak

Futbollisti rumun Stefan Radu është shumë pranë divorcit. Mediet italiane raportojnë se drejtuesit e klubit dhe…

Oferta e fundit për Milinkoviç-Saviç, Leonardo tenton të bindë Taren

PSG e dëshiron me çdo kusht Sergej Milinkoviç-Saviç dhe Leonardo po bën maksimumin për të bindur…

Milinkoviç-Saviç te PSG? Igli Tare sqaron situatën

PSG vazhdon të insistojë për Sergej Milinkoviç-Saviç. Leonardo ka gati 75 milionë euro për kartonin e…

Ofertë për Valon Berishën, Lacios i duhet të vendosë

Valon Berisha nuk pati një sezon të mirë në debutimin e tij në futbollin italian. Lacio…

PSG “rrëmben” yllin e Lacios, Tare gjen zëvendësuesin në Argjentinë

Parisi ka hasur vështirësi në mesfushë gjatë sezonit të kaluar. Duke parë këtë situatë ky repart…

Luis Alberto apo Milinkoviç-Saviç? Lacio zgjedh më të rëndësishmin

Luis Alberto dhe Sergej Milinkoviç-Saviç janë ndër lacialët më të kërkuar në merkato. Vështirë që Lotito…

Milani e kërkoi, Tare merr vendimin final

Përpjekjet e Milanit për t’i marrë Lacios Igli Taren kanë rezultuar të kota. Një emër si…

Merkato pa shpenzime për Lacion, Tare në bisedime me legjendën holandeze

Lacio po mendon të afrojë gjatë kësaj merkato vere dy emra të njohur të futbollit evropian.…

Lacio nuk vendos limite, bonusi zbulon ëndrrën bardhekaltër

Simone Inzagi do të jetë trajner i Lacios deri në vitin 2021. 43-vjeçari ka filluar të…

Tare drejt Milanit? “Dorëzohet” Klaudio Lotito!

Lidhja midis Igli Tares dhe Klaudio Lotitos është shumë e fortë, por interesimi i Milanit për…

Juve-Lacio takohen në Maltë, shumë pranë akordit për mesfushorin

Juventusi këtë merkato ka në plan të parë mesfushën. Sergej Milinkoviç-Saviç është kryefjala e momentit të…

Partizani, Milani dhe Edi Reja: Igli Tare “flet pa doreza”

Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, po lakohet shumë për të ndryshuar klub dhe për të…

Gjithçka është zyrtare, dashuria mes Lacios dhe Inzagit vazhdon

Lajmi i rinovimit kishte dalë para pak ditësh, madje u konfirmua edhe nga presidenti Lotito, por…

“Rinovuam me Inzagin, ju tregoj situatën e Milinkoviç-Saviç dhe Imobiles”

Klaudio Lotito ka konfirmuar lajmin e rinovimit me Simone Inzagin. Trajneri pati një takim mbrëmjen e…

Inzagi firmos rinovimin, zbulohen detajet e marrëveshjes

Simone Inzagi do të vazhdojë të jetë trajneri i Lacios. 43-vjeçari ka arritur akordin me Klaudio…

As Juventus dhe as Milan, Inzagi merr vendimin për të ardhmen

U përfol si një nga kandidaturat kryesore për stolin e Juventusit në fillim dhe më pas…

Gatuzo në treg, fillojnë bisedimet me klubin italian

Xhenaro Gatuzo nuk mundi të rikthente Milanin në Champions League gjatë dy sezoneve që kalabrezi u…

Shumë fjalë, Inzagi merr vendimin final

Simone Inzagi do të qëndrojë te Lacio. Trajneri i skuadrës romane kishte kohë që përflitej për…

Tare: Mos harroni diçka për Inzagin, unë dhe Lotito ndajmë të njëjtin mendim

Simone Inzagi përflitet për pasuesin e Maks Alegrit në stolin e Juventusit. Trajneri ka edhe një…

VIDEO | Torino nderon Moretin,e mbyll me fitore kundër Lacios

Torino dhe Lacio i kishin ruajtur emocionet për pjesën e dytë në ndeshjen e fundit për…

Ideja e fundit e Tares, sulmuesi i Arsenalit pranë Lacios

Hapja e merkatos është në prag dhe ekipet kanë nisur të piketojnë objektivat për të bërë…

Juventusi “peshkon” te PSG, Lacio pengesë për Milinkoviç-Saviç

Juventusi ka arritur akordin me Sergej Milinkoviç-Saviç, por problem mbetet marrëveshja me Lotiton. Presidenti i Lacios…

Juventusi përgatit bombën, arrin akordin me yllin e Serie A

Mesfushori i Lacios, Sergei Milinkoviç-Saviç, nuk ka mundur të përsëritë sezonin e kaluar ku ishte protagonisti…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online