Browsing Tag

Lajpcig

Lamtumirë Premier, Lajpcigu zyrtarizon talentin e Evertonit

Gjithçka ka marrë fund dhe nuk ka më asnjë dyshim: Ademola Lukman është lojtar i Lajpcigut. Talenti anglez luajti si i huazuar sezonin e shkuar për skuadrën gjermane, ku bëri një sezon të shkëlqyer. Sulmuesi anësor ka shumë potencial dhe…

PSG nën presion nga UEFA, talenti shitet në Gjermani

PSG ka hasur jo pak probleme me UEFA-n gjatë muajve të fundit. Shumat kolosale që kampionët e Francës shpenzuan për të afrimet e Nejmar dhe Mbape dy vite më parë, tani i kanë vënë me shpatulla mbas murit. Pak muaj më parë “afp”, raportoi…

Një “ton” me para, talenti i Lajpcigut drejt Anglisë

Skuadra e Lajpcigut ka nxjerrë në treg shumë talente vitet e fundit dhe përveç emrave si Forsberg dhe Verner, që i kërkon gjithë Europa, edhe në prapavijë ka një lojtar të shumëkërkuar. Bëhet fjalë për mbrojtësin Dajot Upamekano.…

Refuzoi Bajernin, trajneri gjerman “shtegton” në Angli

Ish-trajneri i skuadrës së Lajpcigut, Ralf Hasenhytl, do të rikthehet në “skenë’, pas një pushimi 6 mujor. Sipas “Sky Sports”, tekniku austriak ka rënë dakord të marrë përsipër postin e trajnerit të Sauthempton. Drejtuesit e ekipit…

“Ankandi” Rudi, Shalke dhe Lajpcig “përplasin brirët”

Sebastian Rudi me shumë gjasa nuk do të jetë më një lojtar i Bajernit të Mynihut gjatë sezonit të ardhshëm. Ngjeshja e mesfushës së bavarezëve dhe dëshira e lojtarit për të luajtur sa më shumë minuta, duke parë se dhe pak vite i kanë ngelur…