VIDEO | Perla e javës, Gol “alla-Ibrahimoviç” nga futbollisti i Rijekës

Futbollisti i Rijekës, Robert Muriç, po shijon një moment të shkurtër fame pas një goli fantastik…

VIDEO | Gola të çmendur, ish-lojtari i Feronikelit eliminon “gjigantin” kroat

Një ndër surprizat më të mëdha të kualifikueseve të Champions League ishte eliminimi i kroatëve të…

Nga Kosova në Kroaci, sulmuesi shqiptar prezantohet te skuadra e re

Kampionati kroat mirëpret një tjetër shqiptar të Kosovës

MINIFUTBOLL | Kombëtarja mposht Kroacinë, mbyllet turneu miqësor (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare e minifutbollit e ka mbyllur me fitore pjesëmarrjen në turneun miqësor “Nations Games”. Kuqezinjtë…

Lokomotiva pushtohet nga shqiptarët, katër talente në formacion

Lokomotiva e Zagrebit ka një raport të shkëlqyer me futbollistët shqiptarë. Skuadra nga kryeqyteti i Kroacisë…

Rrëfimi i Ismajlit: Padrejtësitë në Kroaci dhe filozofia e Edi Rejës

Ardian Ismajli është kthyer në një lojtar kyç te Hajduku i Splitit. Qendërmbrojtësi shqiptar ka dhënë…

Një tjetër shqiptar drejt Kroacisë, Rijeka shfaq interes për “ish”-in e Skënderbeut

Klubet kroate po i kushtojnë gjithmonë e më shumë rëndësi lojtarëve shqiptarë. Në vitet e fundit…

Lokomotiva s’përmbahet, dy gola “shqiptarë” në miqësore

Lokomotiva e Zagrebit mundi 8 – 2 amatorët e NK Karlovaç në miqësoren e zhvilluar ditën…

Osijeku në sulm për sulmuesin shqiptar, në Skoci duan 1 milionë paundë

Sulmuesi shqiptar Florian Kamberi mbylli një sezon të kënaqshëm në Skoci. Futbollisti është pjesë e skuadrës…

Rrahmani gati për hapin cilësor, interesim i trefishtë për mbrojtësin dardan

Amir Rrahmani mund të largohet nga Dinamo e Zagrebit. Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës po monitorohet…

VIDEO: Çmenduri e Bejl, Perisiç vendimtar për Kroacinë

Kroacia mposhti Uellsin me rezultatin 2-1 në Osijek, duke marrë tri pikë të rëndësishme në Grupin…

Kombëtarja U15 turne në Kroaci, FSHF publikon listën

Shqipëria e 15-vjeçarëve, nën drejtimin e trajnerit Armand Dama, ka filluar ditën e hënë stërvitjet në…

Goleadë e Shqipërisë U18, në çerekfinale i pret ekipi boshnjak

Kombëtarja U18 e Shqipërisë ka regjistruar fitoren e tretë radhazi në turneun “Kvarnerska Riviera”. Kuqezinjtë e…

“Goditje e vërtetë dhe… Atalanta”, Uzuni e Ismajli mahnitin Kroacinë

Ardian Ismajli dhe Myrto Uzuni i kanë bindur të gjithë në Kroaci me paraqitjet e tyre…

Ditë jo për Uzunin dhe Ismajlin, një talent kuqezi debuton në Kroaci

Myrto Uzuni dhe Ardian Ismajli kanë pësuar humbje me skuadrat e tyre në takimet e sotme…

Uzuni “shënon” jashtë fushe, Abazaj feston tri pikët me Osijekun

Kristal Abazaj dhe Osijeku u rikthyen te rezultate pozitive. Skuadra ku luan sulmuesi shqiptar mund të…

Derbi i shqiptarëve në Kroaci, vetëm Uzuni e mbyll ndeshjen

Në kampionatin kroat të futbollit, është luajtur takimi mes Osijekut dhe Lokomotivës së Zagrebit, me të…

VIDEO | Abazaj ndalet dy herë nga shtylla, “ish”-i i Kukësit i prish festën Osijekut

Kristal Abazaj luajti për 90 minuta në takimin midis Osijekut dhe Slaven Belupos. Skuadra e sulmuesit…

VIDEO | Uzuni shënon në derbi, ndëshkon kryesuesit e Dinamos

Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar…

Momenti “jo” i Lirim Kastratit, ngërçi i golave s’po njeh fund

Lirim Kastrati tregoi një formë të shkëlqyer në kampionatin kroat, teksa në nëntë ndeshjet e tij…

Konkurrenca në Belgjikë dhe konsultimi me Grezdën, Abazaj zbulon pse zgjodhi Osijekun

Kristal Abazaj u transferua ditën e djeshme në Kroaci tek Osijek. Në një intervistë për sajtin…

Shënoi gol deçiziv, Shaktar Doneck hedh sytë nga lojtari i kombëtares shqiptare

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Ardian Ismajli po kalon një formë të mirë te Hajduku i Splitit.…

Tahiraj: Nuk e prisja të isha titullar. Ismajli: E mbytëm Lokomotivën!

Fillimi i sezonit ishte katastrofik për skuadrën e Hajdukut të Splitit, por së fundmi situata po…

Uzuni plot besim: Hajduku është rritur, por fitojmë ne

Në ndeshjen e fundit në kampionat Lokomotiva e Zagrebit fitoi 2-0 në shtëpi përballë Inter Zapresiç…

Lokomotiva fiton miqësoren, Kastrati rikthehet te goli

Lokomotiva e Zagrebit ka fituar miqësoren kundër Sllaven Belupos me rezultatin 2-1. Të tre golat janë…

Basti i fituar, Uzuni merr një dhuratë speciale

Myrto Uzuni ka shpërndarë me fansat e tij në “Instagram”, automjetin e tij të ri, që…

Ballkanin e pushton nga dëbora, fansat u japin një dorë klubeve

Dimri i ashpër që ka kapur Europën nuk ka lënë pa krijuar probleme dhe për mbarëvajtjen…

Rrugëtimi i çuditshëm i Dani Olmos, talenti spanjoll që po shkëlqen në Kroaci

Çdo vit me dhjetëra futbollistë ballkanas largohen drejt kampionateve elitare të Europës për një të ardhme…

(Video) Ndërhyrje “horror” nga Uzuni, beratasi në lot pas kartonit të kuq

Myrto Uzuni ka marrë kartoni e parë të kuq në karrierë, në ndeshjen e sotme ndaj…

Polemikat me Ramosin, Daliç: Do flas me Lovrenin, na kënaq dhe barazimi me Anglinë

Në ditë e fundit kemi parë shumë ngacmime në distancë të Lovren dhe Ramos, çka kanë…

Rakitiç mban me këmbë në tokë anglezët: E mbani mend euforinë e Botërorit

Anglia dhe Kroacia do ta shohin veten sërish përballë njëra-tjetrës këtë të dielë, në një takim…

Ramos nxeh Kroaci-Spanjë dhe replikon me Lovren: Ofendon nga inati!

Dejan Lovren nuk përtoi të “sulmonte” para disa ditësh Sergio Ramosin për faullet e kryera në…

Dinamo merr arratinë, “perla” e Petkoviç mposht Uzuni&Co.

Dinamo e Zagrebit vazhdon marshimi drejt titullit të 20-të kampion. “Gjiganti” i futbollit kroat mposhti sot…

Ultrasit e Hajdukut në kor: Ne kroatët nuk pimë verë, por gjakun e çetnikëve!

Lokomotiva e Zagrebit mposhti Hajdukun e Splitit me rezultatin 2-0. Myrto Uzuni ishte heroi i ekipit…

Përkushtim ekstrem i tifozëve anglezë, në Kroaci për ndeshjen pa spektatorë

Sot në orën 20:45 Kroacia do të presë Anglinë në stadiumin e qytetit të Rijekës, në…

Uzuni nuk fshihet, tani do kombëtaren

U deshën tri ndeshje që Myrto Uzuni të tunde për herë të parë rrjetën në kampionatin…

E rrallë, trajneri kroat futet si zëvendësues dhe përmbys takimin me tripletë

Futbolli amator dhuron histori nga më të pabesueshmet. Çudia e radhës ka ardhur nga kategoritë e…

Çinari pranon: Largohem, dua të luaj jashtë vendit!

Gaspër Marku Deri më tani te Vllaznia ka vetëm largime. Pas futbollistëve jabanxhinj, shqiptarë dhe të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online