Ballkanin e pushton nga dëbora, fansat u japin një dorë klubeve

0

Dimri i ashpër që ka kapur Europën nuk ka lënë pa krijuar probleme dhe për mbarëvajtjen e kampionateve vendase. Me qindra ndeshje janë anuluar për shkak të reshjeve të dendura të dëborës. Por, probleme ka pasur edhe mbasi bora ka pushuar së rëni.

Tapetet e fushave nëpër ballkan janë mbushur me tonelata bore dhe “shpëtimtarët” kanë qenë vetë tifozët e klubeve të cilët kanë marrë në duar lopatat dhe i janë futur punës për të pastruar fushën në mënyrë që të shijojnë momentin më të veçantë të fundjavës, ndeshjen e skuadrës së zemrës.

Bukuresht, Rumani (sipër) dhe Osijek, Kroaci

 


Voluntari, Rumani

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.