Browsing Tag

Kosove

Skuadër e re për sulmuesin Magani, mbetet në Kosovë

Futbollistët shqiptarë, nuk kanë ndërmend të largohen nga IPKO Superliga, edhe nëse ndërrojnë skuadër. Kështu ka ndodhur dhe me sulmuesin Artur Magani, i cili u largua nga skuadra e Feronikelit. Sulmuesi, i cili u shpall kampion i Kosovës…

Liria kërkon rikthimin, firmos ish-portieri i Kamzës

Liria ka vetëm një objektiv: rikthimin në IPKO Superligën e Kosovës. Klubi nga Prizreni i ka besuar stolin një eksperti të ngjitjes një kategori më lart si Sumuel Nikaj dhe fillimi i sezonit të ri po pritet me entuziazëm. Klubi ka bërë…

Mavraj: Më kishte marrë malli të luaja me Currin

Mërgim Mavraj ishte një ndër personalitet që morën pjesë në “lojën e yjeve” në Prishtinë. Pak minuta para fillimit të ndeshjes kapiteni i kombëtares shqiptare u ndal të fliste për “ART SPORT” “Është diçka e veçantë. Jam gëzuar shumë për…

Prezantohet projekti i stadiumit, investim gjigant në Kosovë

Lajmet e mira nuk po kanë fund për futbollin në Kosovë. Ditën e sotme është prezantuar projekti i stadiumit të ri kombëtar. Impianti ri do të ndërtohet në afërsi të Drenasit dhe do të ketë një kapacitet prej 30 mijë vendesh. Ndërtimet…

Kampionët hapin merkaton, firmos ish-lojtari i Skënderbeut

Feronikeli, klubi kampion i IPKO Superligës së Kosovës po kompleton ekipin për t’u bërë gati për ndeshjet e turit paraeliminator të Champions League. Përforcimi i parë i skuadrës nga Drenasi është mesfushori Argjend Malaj. Futbollisti…

Shaland: Ndeshje e veçantë, na duhet vetëbesim

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Shaland, u shpreh i kënaqur nga loja që shfaqi ekipi i tij në ndeshjen ne Podgoricë ndaj Malit të Zi. Në intervistën e dhënë pas ndeshjes për “Supersport”, tekniku zviceran foli disa nga…

IPKO Superliga: Gjilani ende gjallë, Ferizaj shkatërron KEK-un

Janë luajtur sot dy ndeshje të vlefshme për javën e 32-të në kampionatin kosovar të futbollit, IPKO Superliga. Ferizaj luajti në transfertë përballë KEK-ut, që renditet në vend të fundit me vetëm 1 pikë. Kjo sfidë u mbyll me fitoren e miqve…

FOTO | Ish-mbrojtësi i Tiranës prezantohet te Drita

Tashmë është gjithçka zyrtare. Edhe pse u raportuar para pak ditësh se Sedat Berisha ka nënshkruar për Dritën, vetëm sot është bërë zyrtarizimi i tij. Ish-mbrojtësi i Tiranës ndërpreu kontratën me bardheblutë gjatë këtij muaji dhe vendosi…

Bakaj e mbyll me Kosovën, kthehet në Superiore

Pas një sezoni mjaft të mirë, gjatë merkatos së verës Edvan Bakaj la Lirinë e Prizrenit dhe nënshkroi me kampionët e Dritës, aty ku luajti në Kupat e Europës dhe fitoi Superkupën në finalen përballë Prishtinës. Aventura e portierit me…

Shorti për 21-vjeçarët, Kosova dhe Shqipëria në një grup

Që në momentin kur Kosova u pranua me të drejta të plota në UEFA dhe FIFA lindi mundësia që për të parën herë dy skuadra të një kombi të ishin kundërshtare në të ardhmen. Ndonëse as në Ligën e Kombeve e as në kualifikueset e Europianit për…

Shqipëri-Kosovë, Kombi i ndarë shkon në kahe të kundërta!

Pas njohjes së Kosovës nga UEFA dhe FIFA ishte më së normale që të krijohej një përfaqësuese e re. Praktikisht do të përfaqësoheshim me dy ekipe në arenën ndërkombëtare, por do të bëhej dhe një ndarje që nuk është dëshiruar nga shumëkush.…

Më në fund qetësi për Josën, Prishtina mund Gjilanin

Skuadra e Prishtinës është rikthyer te fitorja pas dy barazime radhazi. Kryeqytetasit mundën në shtëpi Gjilanin falë golit të Diar Miftarajt në minutën e 80-të të takimit. Ky tri pikësh vlen shumë për trajnerin Mirel Josa, i cili në takimin…

Ballkani ndal vrullin e Prishtinës, ngec edhe Gjilani

Janë mbyllur në barazim të dyja ndeshjes e ditës së sotme të Superligës së Kosovoës. Prishtina e Mirel Josës ka barazuar 1-1 në trasnfertën ndaj Ballkanit. Kryeqytetasit shkuan të parët në avantazh falë golit të sulmuesit Mankenda, ndërsa…

Sërish disfatë, Magani në fije të perit

Trepça ’89 e Gugash Maganit e ka nisur shumë keq kampionatin, sepse edhe sot është mundur, 1-0 në Gjilan, për javën e tretë të Superligës së Kosovës. Barazimi ndaj Feronikelit në debutim krijoi shpresa të mëdha, por më pas erdhi humbja…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online