Djali i Fadil Vokrrit akuza presidentit të FFK: Po shkatërron Federatën

0

Dita e sotme ka nisur me shumë polemika në Federatën e Futbollit të Kosovës. Shkak për këtë është bërë një konflikt midis Gramoz Vokrrit, djalit të ish-presidentit të FFK-së Fadik Vokrri dhe presidentit aktual Agim Ademi.

Djali i të ndjerit Vokrri ka akuzuar kreun aktual të FFK-së për abuzime dhemungesë të transparencës financiare në lidhje me menaxhimet dhe fondet e FFK-së. Në një status në llogarinë e tij në Facebook, Gramoz Vokrri thotë se Agim Ademi e largoi nga Federata (mbante postin si drejtori i marrëdhënieve të jashtme) për shkak se ai shfaqi kundërshti ndaj tij.

Statusi i Gramoz Vokrrit

Megjithatë, nuk ka munguar as reagimi i Ademit, i cili në një dalje për shtyp enkas për këtë çështje deklaroi se Vokrri nuk paraqitej prej më shumë se një muaji në Federatë dhe për këtë mungesë ai nuk kishte dhënë asnjë arsye. Ndër të tjera kreu i FFK-së tha se ai i kishte propozuar Vokrrit pesë vende pune të ndryshme në strukturat e Federatës, por çdo ofertë u refuzua nga djali i ish-presidentit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.