Ballkani ndal vrullin e Prishtinës, ngec edhe Gjilani

Janë mbyllur në barazim të dyja ndeshjes e ditës së sotme të Superligës së Kosovoës. Prishtina e Mirel Josës ka barazuar 1-1 në trasnfertën ndaj Ballkanit. Kryeqytetasit shkuan të parët në avantazh falë golit të sulmuesit Mankenda, ndërsa për vendasit, shifrat i barazoi Blend Baftiu.

Në barazim pa gola ka përfunduar dhe takimi midis Drenicës dhe Gjilanit.  Katër ndeshjet e tjera të xhiros së katërt do të zhvillohen ditën e nesërme.

Java e 4-t

Sot

Ballkani – Prishtina         1-1

Shënues: Baftiu 72’ / Mankenda 54’

Drenica – Gjilani              0-0

Nesër

Kek-u – Trepaça 89

Ferizaj – Feronikeli

Drita – Llapi

Flamurtari – Lira Prizren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online