Browsing Tag

Kosove

Josa fiton duelin me Maganin, Flamurtari surprizon kampionët

Në përballjen midis dy ish-trajnerëve të Superligës Shqiptare në Kosovë, i fituar ka dalë Mirel Josa, i cili arriti të dilte i fituar nga transferta e vështirë ndaj Trepçës, skuadër kjo e drejtuar prej gati një viti nga peqinasi Gugash…

Qëlloi tifozët me armë, Gjykata e Pejës merr vendimin!

Gjykata e Pejës ka shpallur vendimin për shtetasin Arian Sijarina, i cili më datë 20 maj, kur në qytetin e Pejës po zhvillohej ndeshja Prishtina – Drita, qëlloi me armë zjarri ndaj një veture të mbushur me tifozë të skuadrës nga Gjilani.…

Josa-Shkëmbi, dogana me Kosovën nuk ekziston më

Ata që futbollin e njohin mirë, e dinin që kjo do ishte çështje kohe. Që në momentin që Kosova u pranua me të drejta të plota në UEFA dhe klubet e tyre do luanin në kupat e Europës, pritej që dalëngadalë të kishte një kombinim rrethanash…

Vjen përforcimi i parë për Shkëmbin  

Granit Arifaj është blerja e parë e Lirisë në epokën “Shkëmbi”. Sulmuesi shtatlartë dhe klubi i Prizrenit kanë arritur marrëveshjen, duke nënshkruan një kontratë 1-vjeçare. Arifaj ka folur për faqen zyrtare të Lirisë së…

Fundosen Shqipëria e Kosova

Renditja e re e FIFA-s është tragjike për Shqipërinë, sepse kemi zbritur 12 vende në krahasim me muajin e shkuar. Tani jemi të 66-ët në botë, duke u kaluar edhe nga Haiti, ndërsa kemi pranë Kurasaon! Edhe Kosova në rënie, sepse…