Browsing Tag

Kombetare

“E ardhmja? Pushime, kaq”. Hysaj martohet këtë verë

Mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj, foli për Supersport pas ndeshjes kundër Moldavisë, ku u shpreh: NDESHJA – “Moldavia u rreshtua mirë në mbrojtje, nuk na lanë shumë hapësira. Megjithatë, ne ia dolëm dhe po më pëlqen loja që bëmë sot.…

Ylli xhamajkan i vë kusht kombëtares: Nuk vij pa vëllanë

Leon Beili, sulmuesi i talentuar i Leverkuzenit lajmëroi javën e kaluar se do bënte paqe me federatën e futbollit të Xhamajkës, pas vitesh “konflikt” midis babait e njëkohësisht agjentit të tij dhe zyrtarëve të federatës. Kur u…

Kondogbia i jep fund me Francën, zgjedh përfaqësuesen e re

Për vite më radhë Zhofri Kondgobia shihej si një ndër talentet më premtues të futbollit francez. Mesfushori shtatlartë ka përfaqësuar Francën në të gjitha grupmoshat, ndërsa me ekipin e parë ka luajtur pesë ndeshje. Por, mbasi kanë kaluar…

Momenti i Binakut, titullar dhe asist në fitoren e Malmos

Egzon Binaku është rikthyer të luajë si titullar me skuadrën e Malmos. Mbojtësi i kombëtares sonë kreu një paraqitje të shkëlqyer ashtu si pjesa tjetër e ekipit në ndeshjen që u fitua me rezultatin 4-0 ndaj vizitorëve të Kalmarit. Në…

Tjetër hall për Panuçin, dëmtohet sulmuesi i Kombëtares

Një lajm i keq vjen nga Turqia për trajnerin e kombëtares sonë Kristian Panuçi. Bëhet fjalë për  sulmuesin kavajas Sokol Cikalleshi, i cili ka pësuar një dëmtim. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi në një njoftim para ndeshjes me…

Deshamp i beson kampionëve, vetëm një ndryshim në listë

Didier Deshamp ka bërë publike listën e 23 lojtarëve të përfaqësueses franceze për ndeshjet ndaj ndaj Gjermanisë dhe Holandës, dy takime këto që do të zhvillohen në kuadër të turneut më të ri të UEFA-as, “Nations League”. Siç edhe pritej…

Alan mesazh për Titen: Mos shiko vetëm në Kinë dhe Brazil

Mesfushori brazilian ,Alan, është një ndër lojtarët më të dalluar te skuadra e Napolit. Futbollisti 27-vjeçar prej disa sezonesh mban statusin e një titullari të padiskutueshëm, por paraqitjet e shkëlqyera në Serie A, nuk i kanë vlejtur…

Një tjetër legjendë i jep lamtumirën kombëtares spanjolle

Vazhdon revolucioni në kombëtaren spanjolle. Pas dorëheqjeve të Andres Iniestës dhe Zherard Pikesë, një tjetër lojtar që ka shkruar historinë e futbollit iberik ka deklaruar dorëheqjen nga përfaqësuesja “Roja La”. Bëhet fjalë për…

Kombëtarja drejt Shkupit, masa të rrepta sigurie

Rreth orës 14.00, kombëtarja shqiptare la Elbasanin për t'u transferuar në Maqedoni. Sipas planit, udhëtim me autobus drejf Shkupit, ku do të kalohet nata. Në kufi ka kaluar gjithçka qetësisht, ndërsa është shfrytëzuar pushimi…

Roshi e Agolli, Shqipëri-Lihtenshtejn 2-0

Shqipëria zbret në fushë sot pa Armando Sadikun, i ulur në stol për probleme shëndetësore. Në vend të tij do të luajë Llullaku. Ndërkaq, befasi ka në mbrojtje, sepse Berat Gjimshiti ulet në stol, me Arlind Ajetin që fiton fanellën e…