Deshamp i beson kampionëve, vetëm një ndryshim në listë

Didier Deshamp ka bërë publike listën e 23 lojtarëve të përfaqësueses franceze për ndeshjet ndaj ndaj Gjermanisë dhe Holandës, dy takime këto që do të zhvillohen në kuadër të turneut më të ri të UEFA-as, “Nations League”.

Siç edhe pritej lista e Francës është pothuajse e njëjta me atë të Botërorit “Rusi 2018”. I vetmi ndryshim te kampionët e botës është portieri Stiv Mandanda, i cili është zëvendësuar nga gardiani i Bordosë, Benuat Kostil.

Portierë

Loris (Totenhem), Kostil (Bordo), Areola (PSG)

Mbrojtës

Hernandez (Atletiko Madrid), Kimpembe (PSG), Mendi (Man. Siti), Pavard (Shtutgart), Rami (Marsejë), Sidibe (Monako), Umtiti (Barcelona), Varan (Real)

Mesfushorë

Kante (Çelsi), Pogba (Man. Utd), Nzonzi (Roma), Toliso (Bajern M.), Matuidi (Juventus)

Sulmues

U.Dembele (Barcelona), Grizman (Atletiko Madrid), Zhiru (Çelsi), Fekir (Lion), Mbape (PSG),  Lemar (Atletiko Madrid), Tovan (Marsejë)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online