Gjoka e Devolli vendosin, Gega e Prenga surprizojnë

0

Laçi-Partizani dhe Kamza-Kastrioti luhen prej orës 14:00, ndërkohë që janë zbardhur edhe formacionet e të katër ekipeve. Në Laç trajneri Skënder Gega ka bërë ndryshime, pasi Idrizaj do të pozicionohet në mesfushë dhe si sulmues i dytë është përzgjedhur Kardozo në vend të Mensah. Nga ana tjetër Laçi nuk ka Fangajn dhe Jonuzin, lojtarë titullarë të kurbinasve. Mersinaj dhe Berisha e nisin nga fillimi.

Gjokës i janë rikthyer Arrabal dhe Bonani dhe të dy këto futbollistë kanë marrë vendin e tyre në formacion. Për krahun e djathtë të mbrojtjes është përzgjedhur Arbër Shala. Beqiri dhe Qaqi luajnë në qendër të prapavijës. Kastrioti rikthen Husein në krahun e djathtë të mbrojtjes, kurse pjesa tjetër e ekipit është po ajo që sfidoi Partizanin një javë më parë.

Kategoria Superiore – Java 22
E diel, më 17 shkurt, ora 14:00

LAÇI – PARTIZANI
Laçi:
Selmani, Toro, Mersinaj, Gjoni, Sefgjini, Eller, Lushkja, Jonuzi, Çokaj, Shtubina, Xhixha. (Në dispozicion: Sali, Domgjoni, Mane, Najdenov, Prengaj, Deliu). Trajner: Besnik Prenga
Partizani:
Hoxha, Ibrahimi, Belica, Atanda, Trashi, Idrizaj, Telushi, Mala, Asani, Kardozo, Bardhi. (në dispozicion: Xhika, Duka, Çinari, Kalari, Hebaj, Kote, Mensah). Trajner: Skënder Gega
Gjyqtarë:
Klajdi Kola, Rejdi Avdo, Alfred Shkreta, Olsi Sokoli
Delegat: Astrit Maçi; Vëzhgues: Astrit Dervishi

KAMZA – KASTRIOTI
Kamza:
Avdyli, Shala, Qaqi, Beqiri, Bonani, Rezi, Arrabal, Malaj, Fukui, Plaku, Martinena. (Në dispozicion: Selaci, Bitri, Orelesi, Zisi, Mehmeti, Mumajesi, Peçi) Trajner: Ernest Gjoka
Kastrioti: Çekrezi, Husein, Shehi, Çela, Ndreca, Shehu, Ymeraj, Kalaja, Roxher, Bardhi, Vatnikaj. (Në dispozicion: Puja, Selmani, Bojom, Okebugu, Neziri, Fejzaj. T. Marku). Trajner: Bledar Devolli
Gjyqtarë: Andi Koçi, Fatmir Lamaj, Mateo Sadikaj, Emirion Sino
Delegat: Besnik Çela; Vëzhgues: Arjan Mali

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.