Traversa nga mesi i fushës dhe transferta në Izrael, Xhixha motivon Laçin

Redon Xhixha ishte shumë afër shënimit të një goli fantastik në përballjen e javës së kaluar…

Starova s’mban sekrete: Në Izrael na duhet fat

Laçi do të luajë të enjten në Izrael ndaj Hapoel Ber Shevës në kuadër të ndeshjes…

“Mbyllim llogaritë në Izrael, ja kush më impresionoi te Laçi”

Trajneri i Hapoel Ber Shevës, Barak Bakhar ka folur në përfundim të takimit ndaj Laçit për…

Interesim i madh për Asanin, Partizani “fërkon duart”

Merkato e klubeve shqiptare ka nisur dhe shumë lëvizje pritet të ndodhin në ditët e para…

VIDEO | Penallti komike, anulimi me VAR është çudi më vete!

Episodet e çuditshme janë pjesë e futbollit dhe ndodhin shpesh. Së fundmi, diçka e veçantë ka…

Trupi nuk duron më, tërhiqet nga futbolli izraeliti i talentuar

Jusi Benajun është futbollisti më i talentuar izraelit. 39-vjeçari (i mbush në maj) po luan me…

Futbollisti më i vjetër në planet, izraeliti “shkërmoq” rekordin

“Rekordet janë bërë për t’u thyer”, me siguri kjo shprehje e famshme në mbarë botën kanë…

VIDEO | Hungaria trondit Kroacinë, Austria fundoset në Izrael

Hungaria ka bërë surprizën e madhe ndaj Kroacisë, duke i mposhtur me përmbysje me shifrat 2-1.…

VIDEO | Penalltia më komike në histori, leksioni vjen nga kampionati izraelit

Penalltitë janë një mundësi e shkëlqyer për të shënuar në futboll, por është krejt normale që…

VIDEO | Katër “tunele” radhazi, e pabesueshme çfarë bën futbollisti shqiptar

Driblimi i kundërshtarit duke ia kaluar topin mes këmbëmëve është një ndër triket më të bukura…

VIDEO | “Njeriu i korneve”, Valon Ahmedi bën edhe portierin të shënojë gol!

Valon Ahmedi është lojtari i cili po shkëlqen në Izrael. 24-vjeçari la Mariborin në verë, për…

Nga Izraeli te ëndrra e kombëtares, Valon Ahmedi i prek të gjitha

Gjatë merkatos së verës Valon Ahmedi u transferua në kampionatin izraelit, duke lënë pas Slloveninë, ku…

Hysaj: Fitorja detyrim, tani mendja te Skocia!

Elseid Hysaj ka komentuar pas ndeshjes për “Supersport” fitoren me Izraelin. Mbrojtësi shkodran e thekson se…

Izraelitët besimplotë: Urojmë të na shkojë gjithçka mirë

Trajneri i Izraelit Andreas Herzog uron që gjithçka të shkojë sipas planit të tij në ndeshjen…

Shqipëri-Izrael, drejtësia vihet nga një “top” arbitër

Një arbitër shumë i njohur do të gjykojë ndeshjen Shqipëri-Izrael. Kuqezinjtë e drejtuar nga Kristian Panuçi…

Izraeli publikon listën “Anti Shqipëri”, Herzog i beson vendasve

Trajneri i përfaqësueses së Izraelit, Andreas Herzog, ka publikuar listën me 25 lojtarë e përzgjedhur për…

Izraeli rikthen “armikun” e Berishës, gjendet gjuha përbashkët

Kombëtarja e Izraelit sapo ka siguruar një përforcim shumë të rëndësishëm për ndeshjen ndaj Shqipërisë më…

Diskriminonin myslimanët, ekipi izraelit heq rregullin islamofob

Ekipi izraelit i Beitarit është ka fituar famë në të gjithë botën për politikën diskriminuese që…

Izraeli me trajner të ri, gati të sfidojë Shqipërinë

Zhvillime tek Izraeli, kundërshtari i Shqipërisë në Nations League. Madje me ta kuqezinjtë përballen që në…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online