Izraeli rikthen “armikun” e Berishës, gjendet gjuha përbashkët

0

Kombëtarja e Izraelit sapo ka siguruar një përforcim shumë të rëndësishëm për ndeshjen ndaj Shqipërisë më datë 7 shtator në “Elbasan Arena”.  Bëhet fjalë për sulmuesin dhe ish-kapitenin e kombëtares Eran Zahavi.

31-vjeçari kishte dhënë dorëheqjen nga kombëtarja 1 vit më parë pas një incidenti në humbjen 1-0 ndaj Maqedonisë në qytetin e Haifas, ku Zahavi hodhi në fushë shiritin e kapitenit. Lojtari i cili luan në kampionatin kinez me Guangzhou R&F do të jetë një titullar i padiskutueshëm për kombëtaren e drejtuar nga austriaku Andreas Herzog.

Sulmuesi është lojtari më i paguar i kombëtares izraelite, pasi në kontratën e tij aktuale që skadon pas dy sezonesh ai përfiton një shumë marramendëse prej 10 milionë eurosh në sezon. Zahavi u bë protagonist i ndeshjes midis Shqipërisë dhe Izraelit në 12 nëntor të 2016-ës, ku pas një debati me portierin e kombëtares tonë, Etrit Berisha, nga arbitri gjerman Deniz Aitekin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.