VIDEO | Penalltia më komike në histori, leksioni vjen nga kampionati izraelit

0

Penalltitë janë një mundësi e shkëlqyer për të shënuar në futboll, por është krejt normale që të humbësh një të tillë. Megjithatë, çfarë nuk është normale është ajo që ka bërë një futbollist në kampionatin izraelit.

Penalltia e sulmuesit të Hapoel Ber Shevës, Ben Sahar, u prit nga portieri i  skuadrës kundërshtare të Hapoel Tel Avivit. Deri këtu gjithçka është normale, por më pas situata bëhet komike, pasi Ben Sahar në përpjekje për të kapur topin që ishte fare pranë portës bën faull ndaj kolegut të tij duke e rrëzuar atë dhe veten.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.