Browsing Tag

Iuliano

Juliano i shpëtoi “gijotinës”, në rast disfate largohej

Te Partizani nuk e konfirmon askush zyrtarisht, por Mark Juliano dje ishte shumë pranë shkarkimit, aq sa edhe barazimi nuk e shpëtonte në Durrës. Presidenti Demi, i zhgënjyer nga një fillimsezoni shumë i dobët, i kishte lënë edhe një shans…

Juliano: Përgjigjja e duhur, tani radha e kampionatit

Trajneri i Partizanit: Të rinjtë më pëlqyen. Do të dalim nga kjo situatë. Flasim mes nesh dhe po punojmë për këtë gjë Trajneri i Partizanit, Mark Juliano, ka folur për gazetarët e pranishëm në Kamzë pas ndeshjes me Naftëtarin. Italiani…

Juliano: Mungoi goli, por gjithçka tjetër më kënaqi

Trajneri i Partizanit, Mark Juliano, nuk ndryshon ide për Partizanin e tij. Goli mungon, por ashtu si javën e shkuar, italiani i bën komplimente skuadrën dhe deklaron se është i kënaqur nga paraqitja kundër Kukësit, duke veçuar vetëm një…

Juliano: Mirëseardhje e hidhur, më vjen keq për tifozët

Trajneri i Partizanit, Mark Juliano, e ka komentuar duke buzëqeshur hidhur humbjen e parë, që në debutim, në Shqipëri: “Më uruan mirëseardhjen në Shqipëri. Ishte një ndeshje e vështirë, kundër një rivali që luajti mjaft mirë në mbrojtje dhe…

Juliano: I kënaqur nga skuadra, klubi më ka befasuar

Trajneri i Partizanit, Mark Juliano, duke folur pas fitores kundër Vastezes, është ndalur te paraqitja e skuadrës së tij dhe i kënaqet faktit që nuk u dëmtua askush. Gjithashtu, italiani ka folur për ambiciet e tij dhe të Partizanit, një…

Juliano fiton lojtarët, largon hijet e Sormanit dhe Agostinelit

“Unë jam Juliano, nuk jam as Agostineli, e as Sormani, mos më krahasoni me asnjë trajner italian që ka qenë këtu. Nuk ka vend për krahasime, pasi secili ka metodën e tij të punës”, - tha ndër të tjera, trajneri Mark Juliano, në konferencën…

Zyrtare, Juliano merr Partizanin

Lajmi është publikuar prej ditësh, por sot ka ardhur zyrtarizimi nga Partizani. Mark Juliano, ish-mbrojtësi i njohur i Juventusit, është tashmë zyrtarisht i kuq. Me njoftim zyrtar në faqen e vet, Partizani ka lajmëruar prezantimin e…

Partizani, Moxhi dhe basti i rrezikshëm Juliano

Partizan, a je këtu? Po, Partizani është, ose më saktë Moxhi është. Ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit është i vetmi që me sa duket po punon për Partizanin e ri, sepse tashmë mësohet edhe emri i trajnerit të ardhshëm. Bëhet fjalë për…