Browsing Tag

Ilir Meta

Presidenti Meta në Korçë, nderim për legjendat e sportit

Para pak ditësh ishte në Vlorë, për të nderuar Flamurtarin e madh të viteve '80, që bëri histori në kupat e Europës dhe nderoi gjithë Shqipërinë. Sot presidenti i Shqipërisë, zoti Ilir Meta, ka qenë në Korçë, me një mision të ri. Meta ka…

Barazimi me Ajaksin e madh, presidenti Meta nderon 17 Nëntorin

“17 Nëntori” i vitit 1970 nderohet nga presidenti Ilir Meta. Në Presidencë është zhvilluar një ceremoni për nderimin e bardhebluve, që atë vit arritën të barazonin 2-2 me Ajaksin e madh. Pikërisht kjo është arsyeja e dekorimit. Çeço…