Vllaznia “Nderi i Kombit”, vlerësime të shumta në Shkodër

0

Vllaznia është nderuar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, z.Ilir Meta. Ky i fundit, një ditë më parë ka vlerësuar klubin shkodran me titullin e lartë “Nderi i Kombit”. Kreu i shtetit është shfaqur i lumtur dhe në një ceremoni të zhvilluar në teatrin “Migjeni” a vlerësuar edhe disa figura të futbollit shkodran.

“Një ditë e mrekullueshme sot në Shkodër locen, djepin e qytetërimit tonë modern, kulturës, vlerave patriotike dhe ndjenjave të forta liridashëse, ku pata nderin e veçantë të vlerësoj me titullin e lartë “Nderi i Kombit” Shoqërinë Sportive “Vllaznia” me rastin e 100-vjetorit të themelimit të saj.

Shumë i lumtur që në këtë ceremoni solemne të përuronim së bashku me kryebashkiaken, Voltana Ademi vendosjen e memorialit përkujtimor për të lënë të gdhendur nderimin për “Vllazninë”, sportistët e saj dhe bijtë e shquar të Shkodrës, të cilët aq shumë i kanë dhënë këtij qyteti dhe çështjes shqiptare”, shkruan Meta në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

Ndërkohë klubi shkodran bën me dije dhe figurat e nderuara gjatë ceremonisë: “Presidenti i Republikës z. Ilir Meta në ceremoninë e zhvilluar në teatrin ‘Migjeni’ për 100 Vjetorin e Vllaznisë ka nderuar edhe disa figura të mirënjohura të futbollit shkodran si Sabah Bizi, Xhevdet Shaqiri (pas vdekjes), Astrit Hafizi, Hysen Zmijani, Bardh Jera, Edi Martini dhe Vioresin Sinani”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.