Vlerësim për ish-mesfushorin e kombëtares, presidenti Meta i dorëzon titullin në Paris

0

Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare Edvin Murati, është dekoruar ditën e sotme nga presidenti i Republikës së Shqipërisë me titullin “Mjeshtër i madh” në një ceremoni në Paris, qytetin ku Murati hodhi hapat e parë në futbollin profesionist 24 vite më parë dhe jeton sot e kësaj dite.

Dekorimi për ish-futbollistin ka ardhur dhe si dhuratë e veçantë për ditëlindjen për Muratin, i cili ditën e sotme mbushi 42-vjeç. Në postim në “facebook” të presidentit Meta shkruhej se Murati ka kontribuar në promovimin e Shqipërisë në Francë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.