Browsing Tag

Ikardi

Ikardi nuk duron më, ka një përgjigje për tifozët

Interi po kalon një moment të vështirë, teksa u mund edhe në takimin e djeshëm me Bolonjën. Skuadra zikaltër ka pësuar një rënie drastike në këtë 2019-të duke mos mundur që të shënojë akoma një gol në kampionat për këtë vit të ri. Kjo…

Edhe Ikardi me Kulibalin: Jam i zhgënjyer!

Thirrjet raciste drejt mbrojtësit Kalidu Kulibali kanë tërhequr vëmendjen në të gjithë botën. Puna shkoi deri aty sa u rrezikua dhe vazhdimi i Seria A. Gjithsesi, federata e Italisë mbylli San Siron për 2 ndeshjet e ardhshme. Në krah të…

VIDEO | Ikardi i befason të gjithë, çfarë rekordi!

Mauro Ikardi ishte shumë pranë realizimit të një goli historik. Argjentinasi është një “bomber” me instinkte të lindura dhe iu deshën vetëm katër sekonda lojë për të gjetur traversën në ndeshjen ndaj Napolit. Sapo arbitri Macoleni…

Zaneti këshillon Uanda Narën: Trego respekt

Tek Interi të gjithë po mendojnë për rinovimin e Mauro Ikardit. Argjentinasi ka një klauzolë largimi prej 110 milionë eurosh dhe drejtuesit e klubit i zikaltër po përpiqen të negociojnë një marrëveshje të re. Pak ditë më parë agjentja…

Perez “hap thesin”, synohen dy yjet e Serie A

Real Madrid është klubi më i pasur në planet dhe këtë e tregojnë qartë bilancet vjetore të kampionëve në fuqi të Champions-it. Por, në vitet e fundit “Los Blancos” janë treguar shumë të kursyer në merkato. Madje, këtë vit edhe pse shitën…

Ikardi: Mëkat që s’do luajë Mesi, më i miri në botë

Mauro Ikardi rikthehet në Barcelonë shtatë vite mbasi bëri valixhet për në Itali, ku iu bashkua skuadrës së Sampdorias. Sulmuesi argjentinas foli në konferencën për shtyp para takimit të nesërm ndaj ekipit ku u formua në vitet e…

Ikardi: Kur fiton punon me më shumë kënaqësi

Maurio Ikardi po kalon një moment të mirë. Kapiteni po e udhëheq skuadrën drejt suksesit në Champions, pasi ka qenë protagonist në dy ndeshjet e para në grupe. Në një prononcim së fundmi për kanalin e klubit, Ikardi ka komentuar gjendjen e…

Video |  Interi ia del pa Ikardin, Naingolan debuton me gol

Skuadra e Luçiano Spaletit ka gjetur fitoren e parë për këtë sezon të Seria A. Zikaltrit edhe pse pa kapitenin Mauro Ikardi treguan se e meritojnë të respektohen nga çdo ekip, pavarësisht hapave fals në dy ndeshjet e para. Që në minutat…

Ikardi: Edhe pak jam gati, dua të shënoj sa më shumë

Kapiteni i Interit, Mauro Ikardi ka dhënë një intervistë për televizionin e klubit “Inter Channel” ku ka folur për kthimin e tij në fushë në ndeshjen përballë Vijarrealit. Ai ka folur dhe për nisjen e sezonit, duke u shprehur i kënaqur që…