E bujshme, mesfushori i Ajaksit transferohet në Serie A

Serie A është kthyer në në një kampionat tërheqës, me shumë futbollistë të njohur që po…

Merr fund aventura kineze, Guarin pranë rikthimit në Itali

Fredi Guardin la Interin janarin e vitit 2016 dhe u transferua në kampionatin kinez. Mesfushori kolumbian…

Zyrtare | Juventus firmos me talentin argjentinas

Kristian Romero do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit. Argjentinasi vjen nga Xhenoa, ku…

Firmë dhe huazim, Juventusi bën lëvizjen e radhës

Juventusi mendon për mbrojtjen e të ardhmes, teksa ka arritur marrëveshjen për transferimin e mbrojtësit Kristian…

Lapadula ikën nga Xhenoa, mbetet në Serie A

Xhenoa ka arritur ta përforcojë skuadrën me disa lojtarë cilësorë si Zapata, Gumus apo Barreka. Megjithatë,…

Arrihet marrëveshja, Interi shet sulmuesin për 18 milionë euro

Xhenoa ia ka dalë të mbyllë me sukses bisedimet për transferimin e sulmuesit Andrea Pinamonti nga…

VIDEO | Atalantën nuk e ndalon as VAR-i, Gjimshiti protagonist me asist

Atalanta pa veten t’i anulohet dy herë goli i avantazhit në pjesën e parë. Megjithatë, djemtë…

Ideja e fundit e Tares, synon një latin për sulmin

Igli Tare po punon për të përforcuar repartin ofensiv të ekipit. Drejtori sportiv pëlqen një paraguaian…

“Nuk ke b***”, te Xhenoa plas sherri për penalltinë

Xhenoa mori një pikë të çmuar kundër Romës, duke parë se barazoi në fillim të shtesës,…

VIDEO: Roma fundoset në shtesë, Xhenoa i bën nder vetes dhe Atalantës!

Atalanta fitoi ndaj Lacios pasdite dhe Roma e kishte parashikuar nëpërmjet trajnerit Klaudio Ranieri, por verdhekuqtë…

VIDEO | Interi rigjen Ikardin dhe fitoren, Lacio i bën nder Milanit

Interi rigjen Ikardin dhe fitoren, teksa në mbrëmjen e sotme ka shkatërruar me shifrat 0-4 Xhenoan,…

Spaleti: Ikardi titullar, vlen më shumë se Mesi e Ronaldo për ne!

Interin do të përballet me Xhenoan nesër në mbrëmje. Transfertë e vështirë për ekipin zikaltër, që…

Alegri nuk e bën dramë: Më mirë që ndodhi sot, kjo humbje më kujton diçka

Xhenoa i shkaktoi humbjen e parë në kampionat Juventusit. Golat e ish-it Sturaro dhe Goran Pandev…

VIDEO | Xhenoa konfirmohet makth, Juve bie pas 28 javësh

Xhenoa prish kështjellën Juventus. Pa Ronaldon dhe i dehur nga kualifikimi në Champions, ekipi bardhezi është…

Tërbohen tifozët e Xhenoas, arsyeja është… mungesa e Ronaldos

Xhenoa do të presë Juventusin mesditën e sotme në “Marassi”. Një sfidë, që ka interes maksimal…

VIDEO | Udineze zhyt Bolonjën, Kualiarela “fshin” Spalin dhe kap Ronaldon

Janë mbyllur tre sfidat e Serie A, të programuara për t’u luajtur në orën 15:00. Udineze…

Ylli i Xhenoas: Të luaj për Juventusin një ëndërr, Dibala fenomen!

Juventusi është shumë pranë shërbimeve të yllit të Xhenoas, Kristian Romero. Madje, mediat italiane e bëjnë…

Preciozi: Nuk jam i habitur, Piatek do të shënojë të paktën 35 gola!

Kristof Piatek kaloi nga Xhenoa në drejtim të Milanit merkaton e janarit për plot 35 milionë…

VIDEO | Xhenoa befason Lacion, Empoli i Veselit rikthehet te fitorja

Lacio doli pa pikë nga transferta kundër Xhenoas, pavarësisht se shënoi e para. Milan Badelj kaloi…

Xhenoa gjen zëvendësuesin e Piatek, zyrtarizon sulmuesin e dalë nga Barça

Largimi i Kristof Piatek la boshllëk të madh në ekipin e Xhenoas, por 35 milionë eurot…

Sturaro lë pas errësirën, largohet nga Juventusi dhe firmos për ekipin e ri

Stefano Sturaro la Juventusin verën e vitit të kaluar, teksa kaloi në radhët e Sportingut të…

Piatek nesër bëhet “djall”, çfarë ujdie për Xhenoan!

Kristof Piatek do të zyrtarizohet ditën e nesërme si lojtari më i ri i Milanit. Sulmuesi…

Merkato te Juve dhe Betis, Xhenoa “piketon” pasuesit e Piatek

Largimi i Kristof Piatek nga Xhenoa është vetëm çështje orësh. Sulmuesi polak ka shënuar më shumë…

FOTO | Protesta origjinale e trajnerit të parë të Piatek dhe kërkesa për FIFA-n!

Marrëveshja është mbyllur prej ditësh, ndërsa zyrtarizimi i kalimit të Kristof Piatek drejt Milanit mund të…

Piatek-Milan, Prandeli qartëson gjithçka pas ndeshjes

Kristof Piatek është emri më i përfolur i ditëve të fundit në aksin Xhenoa-Milano, ku sulmuesi…

Fitore dhe pazar në Xhenoa, orët vendimtare për Milanin

Milani luajti sot në transfertë përballë Xhenoas dhe mori një sukses shumë të rëndësishëm 0-2. Golat…

Ricio “snobon” largimin e Higuain: Kutrone është fantastik!

Ditën e sotme në krye të Milanit, ishte zëvendës trajneri, Luixhi Ricio, i cili në “debutimin”…

Donaruma: Jam tifoz i Napolit, për vendin e katërt bëjmë gjithçka!

Milani mori një fitore të vuajtur në fushën e Xhenoas, që i jep mundësi ekipit kuqezi…

Milani siguron Piatekun, një mesfushor për Xhenoan

Tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i kalimit të Kristof Piatek te Milani. Takimi final do të mbahet…

Profecia e presidentit: Piatek do të luajë një ditë me Milanin!

Kristof Piatek nuk njihej nga askush deri në fillimin e këtij sezoni. Xhenoa ishte klubi që…

Piatek-Milan thuajse e kryer, Xhenoa i kërkon talentin kroat Juves

Kristof Piatek te Milani, tashmë është çështje orësh. Drejtuesit e dy klubeve po punojnë prej orësh,…

Higuain fluturon drejt ishullit, sot takimi final për Piatek

Gonzalo Higuain do të vijojë karrierën me ekipin e Çelsit dhe do të udhëtojë sot drejt…

Piatek te Milani? Xhenoa sqaron të gjithë situatën  

Ekipi më aktiv dhe më i përfolur ditët e fundit në merkato është padyshim Milani, teksa…

Higuain drejt Londrës, Milani ka formulën e goditjes së merkatos

Milani duhet t’i bëjë llogaritë pa Gonzalo Higuain në të ardhmen. Sulmuesi argjentinas ka bërë gati…

Leonardo “humbet” finalen dhe bind Xhenoan, Piatek shumë afër Milanit

Gonzalo Higuain është një hap larg transferimit tek ekipi i Çelsit, aty ku do të rigjejë…

Reali me plan për Piatek, garës i bashkohet dhe Milani

Kristof Piatek është një nga zbulimet e këtij sezoni në kampionatin italian. Sulmuesi i Xhenoas ka…

Reali hedh sytë nga Italia, Perez kërkon goleadorin… në huazim

Reali i Madridit po kalon një nga momentet më të vështira të viteve të fundit. Viti…

Sturaro rikthehet aty ku shkëlqeu, Juve merr milionat

Stefano Sturaro dhe Juventusi do të ndahen përfundimisht pas katër vitesh e gjysmë bashkëpunim. Mesfushori italian…

Kucka e mbyll me Trabzonsporin, rikthehet në Serie A

Juraj Kucka është rikthyer në Serie A. Mesfushori sllovak, i cili në të kaluarën ka veshur…

De Laurentis nuk kursehet, 20 milionë euro për të siguruar blerjen e parë

Napoli kryen goditjen e parë për merkaton e janarit. Siç raportohet nga prestigjiozja italiane “Gazzeta dello…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online