Zyrtare | Juventus firmos me talentin argjentinas

0

Kristian Romero do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit. Argjentinasi vjen nga Xhenoa, ku është paraqitur shumë mirë. Qendërmbrojtësi regjistron 27 paraqitje sezonin e kaluar, në të cilat është vlerësuar mjaft nga opinioni sportiv.
Drejtuesit e Juventusit po përpiqen të “rinojnë” repartin difensiv. Mirah Demiral dhe Romero janë dy prurjet e para, ndërkohë që pritet ardhja e madhe e Matijs De Ligt. Lajmin për blerjen e 21-vjeçarit latin e bëri të ditur Juventusi në “Twitter”.

Romero është paraqitur ditën e sotmë për të kryer vizitat mjekësore në “J Medical”. Akoma nuk bëhet e ditur shifra e transferimit të mbrojtësit. Vlera e tij në merkato është rreth 14 milionë euro. Nuk përjashtohet një huazim i tij sezonin e ardhshëm, me Xhenoan dhe Atalantën në balotazh për talentin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.