VIDEO | Atalantën nuk e ndalon as VAR-i, Gjimshiti protagonist me asist

0

Atalanta pa veten t’i anulohet dy herë goli i avantazhit në pjesën e parë. Megjithatë, djemtë e Gasperinit ndodhen në një formë fantastike dhe kanë zgjidhur gjithçka në pjesën e dytë kundër Xhenoas.

Trepikësh i artë për ekipin bergamask, që triumfoi në fushën e Sasuolos si pasojë e punimeve që do të kryhen në stadiumin e saj. 2-1 fituan vendasit me golat e Barrou dhe Kastanje, ndërkohë që Berat Gjimshiti dhuroi asistin e golit të dytë.

Dy gola të shënuar brenda shtatë minutash i kanë dhënë avantazhin e dyfishtë ekipit bergamask dhe parakalimin e Interit, që ka për të zhvilluar ndeshjen kundër Kievos.

20-vjeçari Barrou shënoi golin e parë në minutën e parë të pjesës së dytë. Sulmuesi nga Gambia mori një asist perfekt nga holandezi De Run dhe dërgoi topin në rrjetë.

Shtatë minuta më vonë, Atalanta dyfishoi shifrat. Berat Gjimshiti u bë protagonist me asistin e dhuruar për Kastanje, i cili nuk gaboi nga afër portës dhe dërgoi topin në rrjetë.

 

Xhenoa reagoi dhe shkurtoi rezultatin një minutë përpara fundit të ndeshjes. “Veterani” Pandev gjeti rrugën e rrjetës pas një aksioni shumë të bukur të miqve. Koha ishte e pakët për të tentuar më shumë dhe Atalanta hodhi një tjetër hap të sigurt drejt kualifikimit në Champions.

65 pikë numëron ekipi i Gjimshitit dhe Berishës, që renditet dy pikë supër Interit dhe gjashtë sipër Milanit, me dy ekipet milaneze që kanë për të luajtur një ndeshje më shumë.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.